אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדל"ן במקום תואר אקדמי: קולג' בניו יורק פשט את הרגל והקמפוס מוצע למכירה צילום: B6 Real Estate Advisors

נדל"ן במקום תואר אקדמי: קולג' בניו יורק פשט את הרגל והקמפוס מוצע למכירה

שטח הקמפוס של מכללת ניו רושל משתרע על 63 דונם ומאושר לשימוש למגורים פרטיים. יש בו טירה מהמאה ה-19, ארבעה בנייני מעונות, אולפן הפקות טלוויזיה וספרייה ענקית; למרות זאת, המכירה לא צפויה לכסות את כל החובות המסתכמים ב-80 מיליון דולר

05.10.2019, 14:15 | שירות כלכליסט

השטח שעליו נמצא בניין הקמפוס של מכללת ניו רושל במדינת ניו יורק יוצע למכירה פומבית בחודש הבא, בגלל פשיטת רגל עליה הכריזה המכללה בחודש שעבר עקב חובות בגובה 80 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בניו רושל, מכללה קתולית פרטית שנפתחה לפני 115 שנה, מקווים כעת כי מכירת הקמפוס תעזור לצמצם את החובות הגבוהים.

הקמפוס משתרע על שטח בגודל של 63 דונם והוא כולל שבילי עצים וטירה מהמאה ה-19, ומרוחק כ-30 ק"מ מהעיר ניו יורק.

בניין הקולג בניין הקולג' המיועד למכירה | צילום: B6 Real Estate Advisors בניין הקולג

סוכני הנדל"ן ששכרה המכללה עובדים כבר חודשים בחיזור אחר קונים פוטנציאלים, כאלה שימצאו שימוש לחלקת הקמפוס שכוללת גם אולפן הפקות טלוויזיה, 4 בנייני מעונות וספרייה עם 200 אלף כותרים.

השטח מאושר לשימוש למגורים, אך רק לבתים פרטיים ולא לבניית גורדי שחקים, כך שההערכה היא שמרבית ההתעניינות תגיע בכל זאת ממוסדות חינוכיים אחרים, או אולי יזמים שירצו לבנות בית אבות וחברות לייפסטייל ובריאות.

הטירה כלולה במחיר, צילום: B6 Real Estate Advisors הטירה כלולה במחיר | צילום: B6 Real Estate Advisors הטירה כלולה במחיר, צילום: B6 Real Estate Advisors

"זו הזדמנות נדירה", הדגיש ג'ף הובארד, מנהל סוכנות הנדל"ן B6 Real Estate Advisors שאחראית על המכירה. "יש פה קולג' פעיל עם כל מה שצריך כדי לנהל מרכז חינוכי".

הצעות הרכישה צריכות להתקבל עד ה-18 בנובמבר, כשהמכירה עצמה תתקיים ב-21 בחודש. בשלב זה עוד לא נקבע מחיר מינימום ממנו יש לעלות. עם זאת, עורך הדין מתיו רוזמן, שמייצג את המכללה בהליך פשיטת הרגל, מעריך כי שווי הקמפוס עומד על 35-50 מיליון דולר.

שטח הקולג שטח הקולג' המוצע למכירה | צילום: B6 Real Estate Advisors שטח הקולג

הבעיה היא שגם בתרחיש החיובי ביותר, פירוש הדבר שיישאר חוב של בסביבות 30-45 מיליון דולר גם לאחר המכירה.

באופן כללי, מכירות נדל"ן של קולג'ים בעקבות פשיטת רגל לרוב לא מניבות רווחים גבוהים מספיק כפי שהנושים מקווים. כך למשל, מכללת דאולינג בלונג איילנד הכניסה רק 50 סנט על כל דולר שהיא חייבת.

מה שהוביל להליך פשיטת הרגל הוא ביצוע חקירה שבה התגלה כי חשב המכללה קית' בורג' לא שילם מסי שכר וביצע הונאות ני"ע. הוא אף הסתיר את החובות ולא הצהיר עליהם בדו"חות הפיננסים והוא נידון לשלוש שנות מאסר.

ספריית הקולג ספריית הקולג' | צילום: B6 Real Estate Advisors ספריית הקולג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות