אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: קיק תיסגר רשמית ב-19 בחודש  צילום: Kik

נחשף בכלכליסט

רשמית: קיק תיסגר רשמית ב-19 בחודש 

אפליקציית הצ'ט תפסיק לפעול ותתמקד בפעילות הקריפטו שלה, שנמצאת תחת מכבש רגולטורי בחשד להונאות ופעולה לא חוקית. זאת, בעוד מתחרות כטלגרם כבר מקדמות פעילות קריפטו דומה

02.10.2019, 14:37 | שירות כלכליסט

אפליקציית הצ'ט קיק (Kik), שמפעילה את פלטפורמת הקריפטו Kin, תיסגר רשמית ב-19 באוקטובר - בדיוק תשע שנים לאחר שליחת ההודעה הראשונה בשירות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של decrypt שאומת בידי הנהלת החברה, יועברו משתמשיה ליישומים אחרים; מספר הגולשים הנוכחי לא ברור, אם כי בשיאה ב-2016 נהנתה קיק מכ-300 מיליון משתמשים. סגירת האפליקציה נחשפה בכלכליסט

אפליקציית קיק, צילום: Kik אפליקציית קיק | צילום: Kik אפליקציית קיק, צילום: Kik

ביוני האחרון הגישה רשות ני"ע האמריקאית (SEC) תביעה נגד החברה בטענה שביצעה הנפקת מטבעות לא חוקית. בנוסף, נטען כי הגיוס כולו בוצע כדי להכניס הון לאפליקציית הצ'ט, מוצר הדגל של קיק. זאת, בעוד בעת הנפקת המטבע הובטח שישמש כרכיב סחר בין משתמשים.

כמו כן, טענה הרשות כי משקיעי קיק לא קיבלו תמונה מלאה של מצבה בעת ההנפקה. קיק, מצידה, דוחה את הטענות ועד כה הוציאה כחמישה מיליון דולר על המאבק המשפטי בנושא. 

מעתה, תתמקד פעילות קיק במטבע הקריפטו שלה, שהיא שואפת שיהפוך בסיס לאקוסיסטם מבוזרת שחיה באפליקציות אחרות. גם אם תצליח החברה להדוף את טענות הרשות, מצפה לקיק אתגר גדול: גם מתחרתה טלגרם משיקה פלטפורמת מטבעות קריפטו, שתישען על מטבע ה-Gram ובניגוד לקיק, היא עושה זאת עם הון זמין של כ-1.7 מיליארד מה-ICO שביצעה וללא תביעה רגולטורית על הגב. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות