אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת סירבה לאשר למערכת הביטחון תוספת תקציב של 3.5 מיליארד שקל צילום: רויטרס

בלעדי לכלכליסט

הכנסת סירבה לאשר למערכת הביטחון תוספת תקציב של 3.5 מיליארד שקל

הוועדה המשותפת של הכנסת לא אישרה את הבקשה בעקבות התנגדות ח"כ מיקי לוי; עם זאת אושרה תוספת תקציב של 1.4 מיליארד שקל לצרכי מיגון

02.10.2019, 16:09 | צבי זרחיה

הוועדה המשותפת של הכנסת לתקציב הביטחון סירבה לאשר בשבוע שעבר תוספת תקציב של 3.5 מיליארד שקל למערכת הביטחון. זאת בעקבות התנגדות חבר ועדת הכספים, ח"כ מיקי לוי (כחול לבן).

עם זאת, היא אישרה העברת 1.4 מיליארד שקל למיגון חיילים ורכבים במסגרת התוכנית הרב שנתית. הסכום יועבר באמצעות קיצוץ זהה בתוך תקציב הביטחון ולא באמצעות קיצוץ רוחבי במשרדי ממשלה אחרים כפי שנהוג בדרך כלל.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ מיקי לוי , צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי לוי | צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי לוי , צילום: עומר מסינגר

עד להצבעה על העברת 1.4 מיליארד שקל לביטחון, הביע לוי התנגדות גם לכך בטענה שהממשלה החדשה צריכה לקבוע את סדרי העדיפויות בתקציב הביטחון. אבל לבסוף נעתר והחליט לתמוך בכך, לאחר שהוסבר לו שמדובר בצרכים מידיים של אספקת מיגון.

בישיבה נכחו הח"כים: אבי דיכטר (ליכוד), מיקי לוי, אלעזר שטרן ואורית פרקש הכהן (כחול לבן), וח"כ משה גפני (יהדות התרה) שעזב את הישיבה ובמקומו הגיע ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה).

כפי שנחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט" הישיבה זומנה לבקשת מערכת הביטחון שביקשה להציג בפניה את צרכיה התקציביים. בוועדה לא נכחו ראשי מערכת הביטחון או מנכ"ל משרד הביטחון אלא שני תתי אלופים ונציג המל"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות