אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה לתושבי פ"ת: מפעילות הקורקינט השיתופי BIRD ו-LIME יתחילו לפעול בעיר צילום: דוד הכהן

בשורה לתושבי פ"ת: מפעילות הקורקינט השיתופי BIRD ו-LIME יתחילו לפעול בעיר

BIRD תציע מעין שירות שיתוף קורקינטים בין עירוני, שיאפשר לרוכבים להגיע גם לרמת גן, גבעתיים ותל אביב עם הקורקינט. LIME תפרוס 250 כלים באזור התעשייה של פ"ת

03.10.2019, 08:46 | תומר הדר

מפעילת הקורקינט השיתופי BIRD תודיע בקרוב על כניסה לעיר רביעית בישראל אחרי תל אביב, רמת גן וגבעתיים: פתח תקווה. כבר החודש תחל החברה בביצוע פיילוט בעיר שבמסגרתו יפרסו קורקינטים של BIRD ברחבותיה. במקביל גם חברתLIME מתכוונת לפרוס קורקינטים חשמליים באזור התעשייה של פ"ת.

קראו עוד בכלכליסט

BIRD תציע מעין שירות שיתוף קורקינטים בין עירוני, שיאפשר לרוכבים להגיע גם לאזור תל אביב עם הקורקינט. תעריפי BIRD בפתח תקווה זהים לאלה שמקובלים בתל אביב - 5 שקלים לנסיעה וחצי שקל לכל דקת נסיעה. לפי נתוני BIRD, מאז כניסת החברה לישראל אשתקד בוצעו כ-2 מיליון נסיעות בקורקינטים של החברה על ידי כ-250 אלף רוכבים.

לצד BIRD, גם LIME מודיעה על כניסה לפתח תקווה - במסגרת כניסתה של LIME לפתח תקווה תפרוס החברה 250 כלים באזור התעשייה של פ"ת. בדומה ל-BIRD, גם LIME פעלה עד כה בתל אביב, רמת גן וגבעתיים.

קורקינט חשמלי BIRD, צילום: דוד הכהן קורקינט חשמלי BIRD | צילום: דוד הכהן קורקינט חשמלי BIRD, צילום: דוד הכהן

יצוין שדווקא בתל אביב, העיר הראשונה בה החלה BIRD לפעול, נבחן בימים אלה המשך פעילות מפעילי הקורקינט. לפני מספר שבועות הודיעה עיריית תל אביב כי היא מעבירה חלקית את האחריות על התנהגות הרוכים ואכיפת החוק לידי מפעילי הקורקינט, שיכולים להדריך את הרוכבים כיצד לנהוג בהתאם לדרישות החוק (קסדה, הימנעות מרכיבה על מדרכה וכיו"ב) אך לא לאכוף את אופן הנסיעה. על פי האולטימטום שהוצב בפני שלוש מפעילות הקורקינט על ידי עיריית תל אביב, בסוף אוקטובר יידרשו החברות להציג שיפור בהתנהגות הרוכבים ואם השיפור זה לא יושג, תפעל העירייה לביטול של פעולת הקורקינטים השיתופיים בעיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות