אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטלפונים של גוגל יזהו תאונות דרכים ויזעיקו עזרה אוטומטית צילום: שאטרסטוק

הטלפונים של גוגל יזהו תאונות דרכים ויזעיקו עזרה אוטומטית

מפתחים איתרו רכיבי קוד שיוכלו להשתמש בחיישני התאוצה, הג'ירוסקופ, המיקום והמיקרופונים של טלפוני הפיקסל כדי לדעת מתי אירע מקרה חירום בכביש. המערכת מיועדת בשלב זה למכשירי גוגל עצמה, אך תוכל להגיע גם לדגמי אנדרואיד נוספים

02.10.2019, 16:59 | רפאל קאהאן

מפתחים מפורום XDAdevelopers גילו אפליקציה חדשה של גוגל, שמיועדת למכשירי הפיקסל שלה. מדובר ביישום שנועד לזהות אוטומטית תאונות דרכים, דרך חיישני התאוצה, המיקום והג'ירוסקופ של הטלפון - ולהזעיק אוטומטית עזרה במקרי חירום.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של Engadget, האפליקציה כוללת גם שימוש במיקרופונים של הטלפון, והיא פיתוח של יישום קיים בשם Personal Safety שכבר קיים במכשירי גוגל ונועד לשלוח הודעות חירום.

תאונה? הטלפון יגלה בזמן אמת, צילום: שאטרסטוק תאונה? הטלפון יגלה בזמן אמת | צילום: שאטרסטוק תאונה? הטלפון יגלה בזמן אמת, צילום: שאטרסטוק

חיישני הסמארטפון יכולים לספק די מידע כדי להצביע על תאונת דרכים; שינוי פתאומי בתאוצה או עצירה מיידית בעת נסיעה יכולים להעיד על התנגשות, כמו גם שינוי מהיר בזווית הטלפון והאזנה לצלילים שמזוהים כזכוכית נשברת או חריקת צמיגים. כשתזהה האפליקציה מצב שחשוד כתאונה, תקפיץ הודעה ותשאל את המשתמש אם הוא בסדר, ואם לא תיענה - תבצע חיוג מיידי לשירות חירום (מוקד 911 בארה"ב בלבד, בשלב זה) ותעביר הודעה לאנשי קשר שהוגדרו מראש.

ככל הנראה שכרגע מייעדת גוגל את התכונה השימושית למכשירי הפיקסל בלבד, אך יש להניח שבעתיד תגיע אל מכשירי אנדרואיד נוספים ולמדינות נוספות. תכונות ואפליקציות רבות שמתחילות את חייהן על מכשירי הפיקסל מוצאות את דרכן לכלל מכשירי מערכת ההפעלה של גוגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות