אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סדרת המשך ל"שלושים ומשהו" תעסוק בדור הבנים צילום: ABC

סדרת המשך ל"שלושים ומשהו" תעסוק בדור הבנים

הסדרה המקורית עלתה לאוויר ב־1987, ושודרה במשך ארבע עונות. סדרת ההמשך תעלה בקרוב. האם תנסח את רוח התקופה כמו קודמתה?

03.10.2019, 08:00 | רותה קופפר

"שלושים ומשהו", סדרת הדרמה על היאפים משנות ה־80 עתידה לשוב בגרסה עכשווית וצפויה לעסוק בילדיהם של הדמויות מהסדרה ההיא: ג’ייני, הבת של הופ ומייקל, אחיה ליאו, בריטני ואיתן, ילדיהם של ננסי ואליוט ואחרים. גם סדרה זו, כמו המקור, תהיה דרמה משפחתית־חברית על חייהם של בני 30 ומשהו, המקימים משפחה ומנסים לאזן אותה עם עבודה ושאר שאיפות.

קראו עוד בכלכליסט

הסדרה המקורית עלתה לאוויר ב־1987, ושודרה במשך ארבע עונות באי־בי־סי ועסקה בחבורה של לבנים נשואים ורווקים ממעמד הביניים בפילדלפיה. הסדרה זכתה ב־13 פרסי אמי ונחשבה לכזו שלכדה היטב את רוח הזמן.

שחקני סדרת המקור של שלושים ומשהו, צילום: ABC שחקני סדרת המקור של שלושים ומשהו | צילום: ABC שחקני סדרת המקור של שלושים ומשהו, צילום: ABC

צפייה בכמה פרקים של הסדרה דווקא לא מביכה. ראשית משום שהבכיינות הפריווילגית של הופ, מייקל, וקצת פחות מהם ננסי, אליוט, אלן, מליסה וגארי, גרמה לגלגולי עיניים גם בזמן אמת (גם אז נמתחה ביקורת פמיניסטית על הופ, גיבורת הסדרה, בוגרת פרינסטון שבוחרת להישאר בבית, בזמן שבעלה עם השלייקעס ומכנסי הבאגי שלו הולך למשרד הפרסום, כדי לפרנס). ושנית, היא כנה ואמיתית גם ביחס לזמנים ההם וגם כיום.

הסדרה של מרשל הרשקוביץ ואד זוויק היתה לבנה להדהים. אבל היו בה רווקות קרייריסטיות בחליפות עם כתפיים מרופדות (כולן בסוף התחתנו) וגיבור הסדרה היה יהודי נשוי לנוצריה; היה פרק שבו נראו זוג הומואים במיטה (אמנם הרשת אסרה עליהם לגעת זה בזה, ובעקבות שידור הפרק רוב המפרסמים החרימו את הסדרה); וכאשר ננסי חלתה בסרטן היא העזה לדבר על מין והחשש שהניתוח יפגע בהנאה שלה כחלק מהשיקולים שלה נגד הניתוח אם הסדרה החדשה תרחיק ראות הרי זה משום שתעמוד על כתפיה המרופדות של זאת שקדמה לה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות