אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היתר לפינוי־בינוי ראשון בהרצליה הדמיה: אול אין אול

היתר לפינוי־בינוי ראשון בהרצליה

בפרויקט במתחם מנדלבלט ייבנו 278 דירות חדשות בארבעה בניינים של עד 14 קומות

03.10.2019, 07:52 | נמרוד בוסו

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה הוציאה היתרי הריסה, חפירה ודיפון ובניית מרתפים לפרויקט הפינוי־בינוי הראשון בעיר, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בפרויקט "מטרופוליס הרצליה", שאותו מקדמת חברת הבנייה מטרופוליס במתחם מנדלבלט בעיר, במגרש התחום על ידי הרחובות מנדלבלט ואבן עזרא.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הפרויקט ייהרסו חמישה בניינים ישנים של ארבע קומות כל אחד. במקום המבנים הישנים תבנה מטרופוליס ארבעה בניינים בני 14-11 קומות עם 278 דירות בתמהיל דירות של 3, 4 ו־5 חדרים ופנטהאוזים. לאחרונה יצאה החברה במכירה מוקדמת ("פריסייל"), במסגרתה היא מציעה דירות במחיר שמתחיל ב־2.049 מיליון שקל.

הדמיית פרויקט פינוי-בינוי, הדמיה: אול אין אול הדמיית פרויקט פינוי-בינוי | הדמיה: אול אין אול הדמיית פרויקט פינוי-בינוי, הדמיה: אול אין אול

אודי בלום, מנכ"ל מטרופוליס, צילום: יח"צ אודי בלום, מנכ"ל מטרופוליס | צילום: יח"צ אודי בלום, מנכ"ל מטרופוליס, צילום: יח"צ

עד כה בוצעו בעיר פרויקטים של הריסה ובנייה מחדש במסגרת תמ"א 38, אולם זו הפעם הראשונה שבה מתחיל להיבנות בעיר פרויקט פינוי־בינוי מכוחה של תוכנית חדשה שאושרה (תב"ע).

לדברי מנכ"ל מטרופוליס, רו"ח אודי בלום, "ראש עיריית הרצליה הכיר בחשיבות קידום פרויקטים של התחדשות עירונית בעיר ותמך בפרויקט מתחילת דרכו ועד קבלת ההיתר המיוחל. קבלת ההיתר תאפשר לנו להתחיל בקרוב בעבודות בשטח, כאשר ההריסה צפויה לקראת סוף השנה. מדובר בפרויקט פינוי־בינוי הראשון בעיר, אשר יביא לשינוי וחידוש השכונה כולה".

עוד נמסר מהחברה כי "הפרויקט ייבנה בשכונת הרצליה הירוקה המערבית, הנמצאת בסמיכות לפארק הרצליה, קניון שבעת הכוכבים, מבני תרבות וספורט ומוסדות חינוך. השכונה נהנית מנגישות גבוהה בזכות הקרבה למחלף שבעת הכוכבים ונתיבי איילון, ומרחק דקות נסיעה ספורות לתחנת הרכבת הרצליה".

מעיריית הרצליה נמסר: "התחדשות עירונית היא הפתרון לשיפור המגורים של תושבים ותיקים ומתן מענה דיור לבני העיר ולתושבים חדשים, הרצליה תמשיך בהתחדשות עירונית אך ורק בהלימה של מענה תשתיות שיאפשרו שמירה על איכות החיים בעיר. מימוש ההיתר יהיה מותנה באישור הסדרי תנועה התארגנות ובטיחות המשמעותיים לאזור המתחם".

ל"כלכליסט" נודע כי בין אותם הסדרי בטיחות שעל היזמים להסדיר מול העירייה מצויה גם סוגיה סבוכה למדי: אופן פעילות העגורנים באתר הבנייה באופן שלא יסכן מספר מתחמים של גני ילדים המצויים בקרבת מקום.

את בעלי הדירות במתחם מנדלבליט ייצג עו"ד עודד ישראלי.

מטרופוליס יוצגה בידי עוה"ד שי הוברמן וזהר בן ישראל ממשרד מ.פירון ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מה עוד חשוב לדעת על פינוי בינוי?
מה עוד חשוב לדעת לפני פרוייקט לפני פינוי בינוי? בחלק גדול מהמקרים פרוייקט זה מאפשר לעשות סדר בפריטים שבתכולת הדירה ובכך להפיק רווח מחפצים ישנים שאין בהם עוד צורך. הדבר נכון בעיקר בדירות של אנשים מבוגרים. ככל שיש בדירה פריטים ישנים כמו תקליטים, ספרים, עיתונים ישנים או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שמדובר על פריטי אספנות בעלי ערך כספי. אם אתם רוצים לדעת כיצד להעריך את תכולת הדירה באופן עצמאי חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף" וקבלו מאמר מדוייק בנושא.
יוסף האוסף  |  06.10.19
לכל התגובות