אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי מתרחב למתוקים: רכש את שוויצריה הקטנה ב-18 מיליון שקל צילום: יריב כץ

בלעדי

רמי לוי מתרחב למתוקים: רכש את שוויצריה הקטנה ב-18 מיליון שקל

הרכישה של רשת הממתקים מתבצעת דרך קופיקס שבבעלות לוי; העסקה מהווה צעד משמעותי בתוכנית ההבראה לקופיקס ולרשת הסופרים שלה

03.10.2019, 08:27 | נווית זומר

חברת קופיקס בשליטת רמי לוי רכשה את רשת שוויצריה הקטנה ב-18 מיליון שקל. לצד המגוון העצום של הממתקים והשוקולדים, רובם ביבוא עצמי של שוויצריה הקטנה, הסניפים פועלים גם כסופרמרקט רגיל המוכר החל מירקות טריים, דרך מוצרי מזון קפואים ועד מוצרי חלב.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה, שמתבצעת על ידי חברת הבת סופר קופיקס, מפעילת רשת הסופרים של קופיקס, כוללת ארבעה סניפים במרכזי הערים של חולון, רמת גן, נתניה ופתח תקווה, בשטח כולל של 4.150 מ"ר, ובנוסף גם את פעילות המכירה הקמעונאית.

סניף של רשת הממתקים שוויצריה הקטנה, צילום: יריב כץ סניף של רשת הממתקים שוויצריה הקטנה | צילום: יריב כץ סניף של רשת הממתקים שוויצריה הקטנה, צילום: יריב כץ

על פי הדווח התשלום עבור הרכישה יתבצע ב-18 תשלומים חודשיים בגובה מיליון שקל, ובערבות של של רשת רמי לוי שיווק השקמה. כיום מחזור המכירות של 31 סניפי סופר קופיקס שחלקם כבר הוסב לרמי לוי בעיר מסתכם ב-150 מיליון שקל, אליהם יתווספו כעת 67 מיליון שקל מחזור המכירות השנתי של שוויצריה הקטנה.

במסגרת הסכם הרכישה התחייבו בעלי שוויצריה הקטנה על סעיף אי תחרות בתחום קמעונאות המזון למשך שלוש שנים.

זו הרכישה הראשונה שלוי מבצע מאז הפך לפני שנה וחצי לבעל השליטה בקופיקס, והיא מהווה צעד משמעותי בתוכנית ההבראה של לוי להשבחת קופיקס ורשת הסופרים שלה, שעדיין לא רווחית: ברבעון השני של השנה הסתכמו מכירות סופר קופיקס בכ-50 מיליון שקל וההפסד התפעולי עמד על 1.1 מיליון שקל.

חלק מסניפי סופר קופיקס כבר הפכו לסניפי רמי לוי בשכונה, בין השאר בפתח תקווה ובהרצליה.

רמי לוי, צילום: עמית שעל רמי לוי | צילום: עמית שעל רמי לוי, צילום: עמית שעל

זירו עם כשרות

שוויצריה הקטנה הוקמה לפני 25 שנה ובבעלותו של זק גם חברת יבוא, במיוחד יבוא מקביל של מותגים ידועים בתחום המתוקים לצד ממתקים אחרים ללא לוגו. בנוסף, יש לזק פעילות סיטונאית הכוללת מכירה והפצה של מוצרי שוויצריה לקמעונאים שונים.

הרשת החלה לאחרונה ביבוא מקביל של פחיות קולה זירו במחיר נמוך מזה של קוקה קולה ישראל, ואף הצליחה להשיג לו כשרות. מוצרים נוספים שהרשת מביאה ביבוא מקביל הם טובלרון, אוריאו, סניקרס ועוד, לצד ממתקים לא ממותגים מפולין, גרמניה ומדינות נוספות.

קופיקס, שכוללת את פעילות הסופרים ופעילות בתי הקפה, סיימה את הרבעון השני של 2019 בהפסד של 6 מיליון שקל. לוי אמר בתגובה להפסד כי הוא ממשיך בתהליכי הבראה של החברה שתוצאותיהם ייראו בשנה הבאה. בשוק מעריכים כי רכישות ומיזוגים כדוגמת שוויצריה הקטנה מהווים חלק מהתהליכים שעליהם דיבר לוי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
האם יציעו סניקרס וקולה זירו גם בסניפי רמי לוי?
זה משהו אחד לקמבן כמה סטוקים של טובלרון, סניקרס וקולה זירו ל 4 חנויות ומשהו אחר לגמרי להצליח לארגן סחורה במסות - ראשית לכל סניפי קופיקס ואח"כ גם למרכולים הגדולים של רמי לוי. הרציונל בעיסקה הוא אם הם יצליחו למנף את היבוא האפור גם למרכולים, אבל אז אפשר לתהות למה רמי לוי לא עושה את זה בעצמו וצריך את שוויצריה הקטנה בשביל זה? יתכן והידע והקשרים בענף שווים 18 מיליון שקלים. בכלל, מחירי הקוקה קולה בישראל גבוהים מאד, ואך מתבקש שיזם ממולח ינסה לעקוף את החברה המרכזית הגובה פרמיה מפולפלת. בתיאוריה אפשר לקנות סטוקים של קוקה קולה בירדן או מצרים, שזו קוקה קולה טובה ומכובדת לא פחות מזו הישראלית, לייבא לישראל יבוא אפור, ולעשות מכה. פחיות קולה זירו זה רק הסיפתח לתחרות שיכולה להוריד את המחירים המנופחים בשוק הקולה. זה פשוט לא יאמן שמים+סירופ+גז עולים יותר מבנזין, שזה משאב שנקדח בקצה השני של העולם, בעומקים מטורפים, שונע על פני הגלובוס, עבר זיקוק בבית זיקוק, עולה בעצם 2 שקל לליטר, על זה המדינה שמה עוד 200% מס ועדיין עולה פחות מהמים עם הסירופ. זה כמה שהקולה יקר בישראל.
dw  |  07.10.19
לכל התגובות