אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת מידע הפנים בסודהסטרים: עו"ד עמית בכר ייצג את דניאל בירנבאום צילום: אוראל כהן

פרשת מידע הפנים בסודהסטרים: עו"ד עמית בכר ייצג את דניאל בירנבאום

יו"ר מחוז ת"א בלשכת עורכי הדין והתובע לשעבר בתיק הרצת המניות של נוחי דנקנר, ייצג את יו"ר החברה; בירנבאום עוכב לחקירה בשבוע שעבר בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, ושוחרר בתנאים מגבילים

03.10.2019, 09:15 | תומר גנון

פרשת מידע הפנים בסודהסטרים: עו"ד עמית בכר, יו"ר מחוז ת"א בלשכת עורכי הדין והתובע לשעבר בתיק הרצת המניות של נוחי דנקנר, ייצג את דניאל בירנבאום, יו"ר החברה. בכר פרש לפני מספר חודשים ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

קראו עוד בכלכליסט

דניאל בירנבאום מגיע לחקירה בעניינו, בשבוע שעבר, צילום: אוראל כהן דניאל בירנבאום מגיע לחקירה בעניינו, בשבוע שעבר | צילום: אוראל כהן דניאל בירנבאום מגיע לחקירה בעניינו, בשבוע שעבר, צילום: אוראל כהן

בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים במשך 12 שנים שמונה לאחרונה לתפקיד היו"ר, עוכב לחקירה בשבוע שעבר בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. בית המשפט שחרר אותו בתנאים מגבילים, ביניהם הפקדת ערבות של 1.2 מיליון שקל ואיסור יציאה מהארץ.

על פי החשד בירנבאום, כאיש פנים, מסר למקורבת אליו מידע מהותי טרם דיווחו למשקיעים בשלוש הזדמנויות שונות. המקורבת, ששמה אסור לפרסום, השתמשה במידע הפנים שנמסר לה, ורכשה מניות של החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים טרם פרסום הדיווחים. בעקבות פעילות אסורה זו היא גרפה רווחים כספיים בסך כולל של של כ-156 אלף שקל.

עו"ד עמית בכר, צילום: דנה קופל עו"ד עמית בכר | צילום: דנה קופל עו"ד עמית בכר, צילום: דנה קופל

הדלפת מידע הפנים על ידי בירנבאום, כך עולה מהבקשה לשחררו בתנאים מגבילים, נוגעת כאמור לשלושה מקרים. הראשון, דיווח מיידי מהותי וחיובי של החברה מיום 20.08.2018 ביחס למידע אודות רכישת החברה על ידי חברת פפסיקו, בעקבותיה עלה שער מניית החברה בשיעור חד. בהתאם להסכם שנחתם בין שתי החברות בסוף אוגוסט, פפסיקו שילמה 3.2 מיליארד דולר לאחר שרכשה את כל הון המניות של סודהסטרים במחיר של 144 דולר למניה. פפסיקו מימנה את העסקה באמצעות המזומנים שבקופתה.

המקרה השני הוא דיווח חיובי של החברה מיום 01.08.2018 שהתייחס לתוצאותיה הכספיות החיוביות לרבעון השני לשנת 2018. חשד דומה שלישי של שימוש במידע פנים עלה גם כלפי פעילות קודמת של המקורבת במניות סודהסטרים, טרם דיווח חיובי של החברה מיום 15.02.2017 אודות תוצאות דו"ח תקופתי ושנתי של החברה לשנת 2016. על פי החשד, בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-28 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות