אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר מארק קיובן שונא פגישות עבודה, אז הוא מצא דרך יעילה יותר לעבוד צילום: בלומברג

המיליארדר מארק קיובן שונא פגישות עבודה, אז הוא מצא דרך יעילה יותר לעבוד

לפי קיובן, "אף אחד לא אוהב פגישות חוץ מהאנשים שמביאים את הכיבוד והאנשים שאוהבים לדבר על הילדים שלהם"; 71% מהמנהלים סבורים שפגישות אינן יעילות ופוגעות בפרודוקטיביות

04.10.2019, 17:22 | שירות כלכליסט
איש העסקים המיליארדר מארק קיובן מעריך יעילות, וזו אחת הסיבות שבגללן הוא מתחמק ככל יכולתו מפגישות עבודה. "אני שונא פגישות", הודה מוקדם יותר השנה. "אף אחד לא אוהב פגישות חוץ מהאנשים שמביאים את הכיבוד והאנשים שאוהבים לדבר על הילדים שלהם". לפי קיובן, הבעלים של קבוצת הכדורסל דאלאס מבריקס, לרוב פגישות 'הורגות' את פריון העבודה, שכן מחצית מהזמן מבוזבז על דיבורים על "שטויות שבכלל לא קשורות בביצוע העבודה".

קראו עוד בכלכליסט

במקום להיכנס לפגישות, קיובן מעדיף לנהל את מרבית העסקים שלו באמצעות מיילים, וזאת בניסיון לחסוך זמן. בנוסף התכתבות במיילים מספקת תיעוד לנעשה. "אני רוצה לעשות הכל באמצעות המייל כי זה מאפשר לי לחזור אחרוה ולבדוק מה הוחלט", הסביר. "אני יכול לחזור אחורה 5 שנים או אפילו 10 או 20 שנים. יש לי מיילים מלפני 25 שנה".

חוסר חיבתו של קיובן לפגישות אינו משהו חדש. כבר ב-2016 יצא נגד המנהג. "בלי פגישות או שיחות טלפון, אלא אם הן נועדו כדי לאסוף צ'ק", ענה כשהתבקש להמליץ על טיפים לשיפור החיים. "הכל דרך המייל...חוסך לי שעות בכל יום".

65% מהעובדים מרגישים שפגישות מונעות מהם לעשות את עבודתם ה 65% מהעובדים מרגישים שפגישות מונעות מהם לעשות את עבודתם ה'אמיתית' | צילום: שאטרסטוק 65% מהעובדים מרגישים שפגישות מונעות מהם לעשות את עבודתם ה

הוא אינו המיליארדר היחיד שמעדיף להימנע מחדר הישיבות. גם מייסד טסלה וספייס X אלון מאסק הוא לא בדיוק מעריץ שלהן. "פגישות עודפות הן המגיפה של חברות גדולות, וזה תמיד רק הולך ומחמיר עם הזמן", כתב במכתב ששלח בשנה שעברה לעובדי טסלה. "נסו להימנע מפגישות גדולות, אלא אם אתם בטוחים שהן יהיו בעלות ערך לכל המשתתפים, וגם במקרה הזה דאגו שאלו יהיו פגישות קצרות".

עוד הוסיף כי לא צריך להתבייש לצאת מפגישה באמצע אם היא לא תורמת. "צאו מפגישה או עזבו שיחת ועידה ברגע שברור לכם שאינכם מוסיפים להן ערך. לא מדובר בגסות רוח. בזבוז זמן של אנשים זו גסות רוח".

מארק קיובן, צילום: גטי אימג מארק קיובן | צילום: גטי אימג'ס מארק קיובן, צילום: גטי אימג

המחקרים תומכים בדעות של קיובן ומאסק. כך למשל מחקר שערכו בתי הספר למנהל של אוניברסיטאות הרווארד ובוסטון, שכלל סקר בקרב 182 מנהלים בכירים בתעשיות שונות, מצא כי מרביתם (71%) חושבים שפגישות הן לא יעילות ופוגעות בפיריון העבודה. בנוסף, 65% טענו שפגישות למעשה מונעות מהם לסיים את העבודה המוטלת עליהם.

עם זאת, מבצעי המחקר מודים כי בלתי אפשרי לבטל כליל פגישות עבודה. "חשבו כמה פעמים ניסיתם לצמצם את מספר הפגישות ביומן שלכם, כנראה בכל פעם בהצלחה חלקית בלבד".

אם זה אכן המקרה, ב-CNBC ממליצים לנסות להפיק את המיטב מהפגישות, דבר שמחייב שינוי בניהולן. החוקרים מציעים כי קודם בררו בקרב צוות העובדים שלכם מה עובד ומה פחות עובד בפגישות. לאחר מכן, "הסכימו על יעד משותף ורלוונטי. מצאנו שהשגת רווח אישי מיוזמה קבוצתית משמשת כמניע מעולה. לדוגמה, אפשר להקדיש זמן מסוים בכל שבוע שבו אנשים יתמקדו בעבודה העצמאית שלהם, בין אם במשרד או בבית".

בסופו של דבר, "פגישות לא חייבות להוות מכשול", מסכם המחקר. "הן יכולות להוות מחולל לשינוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות