אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיזוג בין טאבולה ואאוטבריין היה מהלך בלתי נמנע צילום: אוראל כהן

פרשנות

המיזוג בין טאבולה ואאוטבריין היה מהלך בלתי נמנע

שתי החברות ניסו להגיע למיזוג בעבר, אך המהלך כשל משום שלא היו בשלות לכך; עתה זינקה טאבולה ועקפה את רעתה בהכנסות, אך הבינה שניצחון בקרב אינו מתכון לניצחון במלחמה - ושבפועל, עדיף להתמזג ולצמוח יחד מאשר להמשיך ולשחוק זו את זו

03.10.2019, 12:15 | מאיר אורבך

טאבולה ואאוטבריין שתי ענקיות המלצות התוכן הישראליות, היו חייבות להתמזג, אך הן עשו זאת רק כשהיו מוכנות לכך; הדיבורים על מיזוג נמשכו זמן רב, וב-2017 כשל ניסיון למהלך שכזה; מה השתנה מאז? הזמן שעבר הבהיר לשתי החברות שמדובר במלחמה בה יש רק מפסידים.

קראו עוד בכלכליסט

מזה שנים שנלחמו השתיים זו בזו בטכנולוגיה, ברכישות ובמאבק לגייס לקוחות מתחומי מדיה שונים. המלחמות הללו בעיקר עלו להן בדם, כשהן נאבקות זו בזו במקום לשלוט יחד בתחום.

מימין: ירון גלאי מאאוטבריין, אדם סינגולדה מטאבולה, צילום: אוראל כהן מימין: ירון גלאי מאאוטבריין, אדם סינגולדה מטאבולה | צילום: אוראל כהן מימין: ירון גלאי מאאוטבריין, אדם סינגולדה מטאבולה, צילום: אוראל כהן

המיזוג הצליח עכשיו כי טאבולה ניצחה את הקרב - אך הבינה שאת המלחמה לא תוכל לנצח לבדה: היא אמנם גדולה ממתחרתה, מעסיקה כמעט פי שניים יותר עובדים וגם שיעור ההכנסות שלה כמעט כפול - אך בכל קרב עתידי על כל לקוח היתה אאוטבריין מתישה אותה; הקזת הדם הזו היתה מאפשרת למתחרה שלישי לצמוח כשהוא רענן ושופע, ולטרוף את הקלפים.

 

 

מיזוג ענק בהייטק הישראלי: אאוטבריין וטאבולה מתאחדות טאבולה תשלם לבעלי מניות אאוטבריין 250 מיליון דולר ותחזיק ב-70% ממניות החברה הממוזגת, ששוויה מוערך בשני מיליארד דולר; מייסד טאבולה אדם סינגולדה יכהן כמנכ"ל. שתי הענקיות קיימו מגעים למיזוג תקופה ארוכה, ועתה ייצרו ענקית המלצות תוכן עולמית גולן חזני, 17 תגובותלכתבה המלאה

 

 

החברה הממוזגת צפויה לעמוד בפני אתגרים קשים מאוד, כשהראשון בהם הוא קבלת אישור רגולטורי למהלך; הרי מדובר בחברה שתהיה למעצמת המלצות תוכן, בעלת שליטה נרחבת ביותר בתחום. לאחר שתצלח את הנהר הרגולטורי, תצטרך החברה להצליח בשילוב שני גופים בעלי אופי שונה בתכלית, שהוכתב בידי מייסדים שונים בתכלית; אדם סינגולדה מטאבולה, שנמצא בכל רשת חברתית ומופיע בכל במה עם עמדה נוקבת, ומולו ירון גלאי מאאוטבריין, היזם המצליח שפועל בהרבה פחות בולטות תקשורתית.

השלב הבא יהיה להוכיח שלמיזוג הזה אכן היתה סיבה טובה ושאחד ועוד אחד שווה הרבה יותר משניים - ולא אחד וחצי או שומו שמיים, אחד בלבד. הצלחת המהלך תביא שליטה נוחה בשוק של הרבה מיליארדי דולרים במהירות, והנפקה בשווי ראוי שתראה למשקיעים שנשארו עם החברה שזה היה כדאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
פנגו תיצור אפלקציה לתשלומים במוסך עד 12 תשלומים בכל מוסך בעולם באפל פיי
ואפל תיקח 30% מהמחירות והאפלקציה תיקח חלק מכל תשלום למוסך בשוק של טריליון $ בשנה לפנגו בפטנט לכל מוסך בעולם באייפון ובאנדרואיד באנדרואיד פיי. בצורה שתהיה נוחה והוגנת ללקוח לא למוסך ותתחילו עם ופמוסכי חברות כמו טסלה לתשלום למוסך על התיקון או טיפול. בפטנט. עם החזרת תשלום למוסכים סוררים ללקוח וביטול התעסקות עם המוסך לגנבים או מגדילי מחירים או חלקים משומשים. גם למשאיות בשוק עצום. פנגו שכור מאות מהנדסים בשכר גבוה. האפלקציה תיקרא WebGarage עם אפלקציה בצורת מכונאי בכתום ולבן. בiOS.
מנכ״ל אפל  |  04.10.19
לכל התגובות