אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד הודיע: מוותר על הרוטציה למען אחדות צילום: עמית שעל

לפיד הודיע: מוותר על הרוטציה למען אחדות

לפיד בהודעה דרמטית: אחרי פיצוץ המגעים עם הליכוד, מספר 2 בכחול לבן הודיע כי הוא מוכן לוותר על הרוטציה - בתנאי שתוקם ממשלת אחדות. "יותר חשוב לי שתהיה אחדות בעם. שלא יהיו בחירות". גנץ: "עושים הכול כדי שתקום ממשלת אחדות רחבה ויציבה". משדר מיוחד מפתיחת הכנסת ה-22

03.10.2019, 14:51 | מורן אזולאי ויובל קרני, ynet

מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד הודיע היום (ה') בישיבת הסיעה כי הוא מוותר על הרוטציה, בתנאי שתוקם ממשלת אחדות. "בשביל ממשלת אחדות אני מוותר על הרוטציה", אמר לפיד. "הרבה יותר חשוב לי שתהיה אחדות בעם. שלא יהיו בחירות. שהמדינה הזו תתחיל תהליך של ריפוי. של איחוי פצעים. של שינוי סדרי עדיפויות".

קראו עוד בכלכליסט

לפיד הוסיף כי "אדם אחד עם שלושה כתבי אישום עומד בינינו לבין ממשלת אחדות לאומית. המדינה הזו צריכה ממשלת אחדות בראשות כחול לבן, עם הליכוד, עם ליברמן, עם העבודה. אנחנו לא נשב תחת ראש ממשלה עם כתב חשדות או כתב אישום. לאזרחי מדינת ישראל מגיע יותר. מגיעה להם ממשלת אחדות יציבה, עם ראש ממשלה בלי כתבי אישום. מגיעה להם ממשלה שתעסוק בבריאות וחינוך ובטחון. לא בשוחד, מרמה והפרת אמונים".

בפתח ישיבת הסיעה אמר היו"ר בני גנץ כי "אנחנו עושים ונעשה הכול כדי שתקום ממשלת אחדות רחבה ויציבה ולצידה כנסת מתפקדת". גנץ הוסיף: "מדינת ישראל עסוקה כבר יותר מדי זמן בבחירות. פעמיים נפגשתי עם נתניהו אבל הרושם שלי הוא שבמקום לדאוג לאזרחי המדינה הוא מנסה להוביל אותי למשחק מי אשם".

לדבריו, "יש גורמים שמבקשים כבר עכשיו להביא אותנו לבחירות לכנסת ה-23. זה נראה לכם נורמלי? לא באתי לפוליטיקה כדי לשחק משחקים. הדבר הנכון והטוב הוא שראש הממשלה יעסוק באזרחי המדינה ולא בכתבי האישום שלו.

"יש על מה לדבר", הוסיף יו"ר כחול לבן. "יש קווי יסוד שעליהם אפשר להקים ממשלת אחדות ש-80% מאזרחי המדינה מסכימים עליה. זאת הזדמנות להקים ממשלת אחדות ולא ממשלת חסינות".

יאיר לפיד, צילום: עמית שעל יאיר לפיד | צילום: עמית שעל יאיר לפיד, צילום: עמית שעל

בבחירות 2019 מועד א' זכתה כחול לבן ב-35 מנדטים, אבל למרות ההישג המרשים ונאום הניצחון שנשא גנץ באותו הלילה (לאחר מדגם חדשות 12 שהראה יתרון גדול על הליכוד), היא לא הייתה קרובה ל-61 הממליצים הדרושים. רשימת כחול לבן לבחירות הנוכחיות הייתה זהה לזו של הבחירות הקודמות, ללא שום שינוי.

היום נפגש יו"ר כחול לבן בני גנץ עם יושבי ראש העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ וח"כ אורלי לוי. במסגרת הפגישה מסר גנץ לפרץ ולוי עדכון אודות המאמצים להקמת ממשלה. השלושה סיכמו להמשיך בשותפות ולעמוד בקשר.

הבוקר נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לראשונה מאז הבחירות, אחרי פיצוץ המשא ומתן עם כחול לבן. נתניהו הציע לו להצטרף לממשלה, ליברמן סירב.

מהליכוד נמסר בתום הפגישה כי "בפגישה ראש הממשלה נתניהו הציע לליברמן להצטרף לממשלה מהר ככל האפשר כדי לתרום בכך להקמתה של ממשלת אחדות זו. בפגישה לא הושגה פריצת דרך. ראש הממשלה נתניהו יעדכן את ראשי בלוק המחנה הלאומי בפגישה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות