אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Waycare גייסה 7.3 מיליון דולר לשיפור הבטיחות בדרכים צילום: יואב פיצ'רסקי

חברת Waycare גייסה 7.3 מיליון דולר לשיפור הבטיחות בדרכים

החברה פיתחה פלטפורמה שמסוגלת לחזות ולנטר אירועים בכבישים, כדי לאפשר לרשויות מקומיות וכוחות חירום לשפר זמני תגובה ולצמצם תאונות. את סבב הגיוס הובילה קרן SJF האמריקאית

03.10.2019, 16:01 | מאיר אורבך
חברת הסטארט-אפ הישראלית ווייקר (Waycare) גייסה 7.3 מיליון דולר בסבב ראשון. החברה מפתחת פלטפורמה לניטור וחיזוי של אירועים בכבישים, המשמשת רשויות מקומיות, כוחות חירום וחברות תחבורה. הגיוס הובל בידי קרן SJF Ventures האמריקאית, בשיתוף הקרנות Next Gear Ventures, UpWest, Innogy, Spider Capital, Goldbell, Zymestic Solutions, ו-Janom.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת ווייקר, הפלטפורמה שלה הצליחה להביא לירידה במספר תאונות הדרכים בנבאדה שבארה"ב ולשיפור בזמני התגובה של כוחות החירום. החברה התרחבה משם לפלורידה, אוהיו ואזורים נוספים בארה"ב ומתכננת להיעזר בכספי הגיוס כדי להרחיב את פעילותה גם לאירופה וישראל. כמו כן, צפויה להגדיל את מניין עובדיה; כיום עובדים בה 30 איש, מהם 16 בארץ. בעקבות הגיוס, תשכור עוד כעשרים איש, מהם 15 בישראל.

עובדי Waycare, צילום: יואב פיצ עובדי Waycare | צילום: יואב פיצ'רסקי עובדי Waycare, צילום: יואב פיצ

בעקבות הגיוס יצטרפו לדירקטוריון החברה ג'יימס ריי, לשעבר יועץ בכיר למשרד התחבורה האמריקאי (USDOT), שמביא ניסיון של עשרות שנים במדיניות תחבורה ותשתיות. ודן גבל, שותף בקרן SJF.

נעם מי-טל, מנכ"ל ומייסד שותף של ווייקר, מסר: "חברות תחבורה ורשויות מקומיות ברחבי העולם מתמודדות עם אתגרים לשפר את הבטיחות בדרכים והפחתת עומסי תנועה. אנו פועלים בשני תחומים בוערים אלה בשירות הציבורי, כדי לעזור לערים ומדינות לבנות את הדור הבא של מערכות התחבורה".

"המשך הצמיחה של ווייקר נובע בחלקו מיכולתה לספק תובנות מוחשיות למקבלי ההחלטות, במהירות ומבלי לדרוש שינויים יקרים בתשתיות הקיימות", הוסיף ג'יימס ריי. "כמי שעובד במגזר הציבורי שנים רבות אני רואה את ווייקר כמפתחת המאפשרת למגזר הציבורי להסתגל לשינויים בתחומי התחבורה והטכנולוגיה".

"בעשור האחרון ראינו עליה בכמות הנתונים המשודרים מכלי רכב המקושרים לאינטרנט ומתשתיות עירוניות, לצד זינוק ביכולות טכנולוגיות בתחומי הבינה מלאכותית", הוסיף דן גבל. "כך המגזר הציבורי יכול לשפר את ניצול התשתיות הקיימות ולהפיק מהן את המירב. דבר זה מגיע לידי ביטוי בצמצום עומסי התנועה, והפתחה בכמות הפצועים וההרוגים בכבישים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות