אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
MGM תשלם עד 800 מיליון דולר למשפחות הקורבנות של הטבח בלאס וגאס צילום: איי אף פי

MGM תשלם עד 800 מיליון דולר למשפחות הקורבנות של הטבח בלאס וגאס

החברה היא הבעלים של מלון מנדליי ביי, שממנו ירה סטיבן פאדוק על המשתתפים בפסטיבל מוזיקה - ורצח 58 מהם; "ההסדר ייתן מענה לכל התביעות והטענות נגד MGM הקשורות לטבח"

03.10.2019, 19:22 | שירות כלכליסט

חברת MGM ריזורטס הסכימה לשלם עד 800 מיליון דולר על מנת להסדיר תביעות של משפחות קורבנות הטבח ההמוני בלאס וגאס באוקטובר 2017, בו נהרגו 58 בני אדם ומאות נפצעו.

הרוצח, סטיבן פאדוק, התבצר בחדרו שבקומה ה-32 של מלון מנדליי ביי, שנמצא בבעלות MGM, וירה ממנו לתוך הקהל בפסטיבל מוזיקת קאונטרי שנערך מתחת למלון. זה היה אירוע הירי ההמוני הקטלני ביותר בהיסטוריה המודרנית של ארה"ב.

אחד מעורכי הדין של משפחות הקורבנות, רוברט אגלט, אמר היום כי "ההסדר יהיה בטווח שבין 735 ו-800 מיליון דולר, וייתן מענה לכל התביעות והטענות נגד MGM הקשורות לטבח".

הטבח בלאס וגאס, צילום: איי אף פי הטבח בלאס וגאס | צילום: איי אף פי הטבח בלאס וגאס, צילום: איי אף פי

"בעוד אף אחד לא יכול להחזיר אלינו את המתים או להשכיח את הזוועות, ההסדר הזה יספק פיצוי הוגן לקורבנות ומשפחותיהם", אמר אגלט, והוסיף שהעסקה "מהווה אזרחות תאגידית טובה מצד MGM".

החברה הוצפה בתביעות מצד הפצועים וקרובי המשפחה של ההרוגים, שהאשימו אותה ברשלנות בכך שאפשרה לפאדוק לאגור רובים ותחמושת רבה בחדרו שבמלון. תחילה, MGM ניסתה למנוע כל פיצוי לקורבנות, בטענה שחוק פדרלי שחוקק לאחר ה-11 בספטמבר מגן עליה מאחר שהירי נחשב כ"פעולת טרור" - וזאת על פי הגדרות החוק הרחבות. עקב כך - וגם מאחר שחברת אבטחה שנשכרה ע"י החברה החזיקה בייעוד מיוחד מטעם המשרד להגנת המולדת האמריקאי - MGM טענה שהיא לא חייבת לשלם פיצויים לבאי הפסטיבל.

בהמשך אף תבעה MGM יותר מ-1,000 אנשים שכבר הגישו או הביעו כוונה להגיש תביעות נגדה, אך הדבר עורר נגדה זעם רב, ולכן היא שינתה אסטרטגיה והגיעה לבסוף להסדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות