אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדיקה בארה"ב: האם טסלה היתה צריכה לבצע ריקול ל-2,000 מכוניות

בדיקה בארה"ב: האם טסלה היתה צריכה לבצע ריקול ל-2,000 מכוניות

הרשויות בודקות האם החברה הסתפקה בעדכון תוכנה שנועד לתקן פגם פוטנציאלי שעלול להוביל לשריפה של הסוללה בדגמי S ו-X, ולא בביצוע ריקול כנדרש

05.10.2019, 11:12 | שירות כלכליסט
הרשויות בארה"ב מסרו אתמול (ו') שהן בודקות האם היה על חברת טסלה לבצע בחודש מאי ריקול לכ-2,000 מכוניות חשמליות, וזאת במקום להסתפק בעדכון תוכנה שנועד לתקן פגם פוטנציאלי שעלול להוביל לשריפה של הסוללה.

קראו עוד בכלכליסט

מינהל הבטיחות בדרכים (NHTSA) מסר שפתח בבדיקת טענות שעלו במסגרת עצומה לגבי אופן הטיפול של טסלה בשדרוג התוכנה במכוניות ממודל S ו-X, שיוצרו בשנים 2012-2019.

מכונית של טסלה עולה באש, צלום: טוויטר מכונית של טסלה עולה באש | צלום: טוויטר מכונית של טסלה עולה באש, צלום: טוויטר

טסלה, שבראשה עומד המיליארדר ויזם הטכנולוגיה אלון מאסק, נתבעה לאחרונה גם בקשר לעדכונים שביצעה בתוכנת טעינת הסוללה שלה, וספגה השבוע גם תלונות לגבי כלי רכב שעברו תאונות במגרשי חניה בזמן שהופעל בהן מאפיין הנהיגה האוטונומית.

2,000 המכוניות להן נוגעת העצומה שהוגשה ל-NHTSA זכו לשדרוג בתוכנת טעינת הסוללה שלהן בחודש מאי בעקבות פגם פוטנציאלי שעשוי לגרום לבעירה ספונטנית. העצומה הוגשה ב-19 בספטמבר ע"י משרד עורכי הדין אדוורד צ'ן מקליפורניה, בשם בעלי מכוניות טסלה.

בעצומה נכתב עוד שעדכון התוכנה גרם להפחתת טווח הנסיעה של המכוניות בכ-40 ק"מ לטעינה. צ'ן אמר אתמול ש"מקורות אמינים מרובים הצביעו על כך שמספר המכוניות המושפעות מכך גדול מ-2,000". מניית טסלה רשמה אתמול במסחר בוול סטריט ירידה של 0.7% לרמה של 231.43 דולר.

באוגוסט הוגשה ע"י משרדו של צ'ן בקשה לתביעה ייצוגית בבית משפט בקליפורניה, וזאת מטעם בעלים של רכב טסלה שטען שהחברה ידעה שמספר מסוים של סוללות היו פגומות. היא "הוציאה עדכון תוכנה למרות שידעה שכל כלי הרכב מדגם מסוים יסבלו מאובדן טווח וביצועים בעקבותיה". בתביעה נטען שמטרתה של טסלה היתה "להימנע מלספק סוללות חלופיות להן היו זכאים לקוחותיה על פי תנאי האחריות".

החברה טרם השיבה לטענות נגדה. יש לציין כי לאחר שדגם S מתוצרתה עלה באש בהונג קונג, טסלה מסרה שהיא בודקת את סוגיית ההתחממות והטעינה ברכבים מסוג S ו-X באמצעות עדכן תוכנה מרחוק, וזאת "מלפנים ממשורת הדין" ומטעמי ביטחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה