אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע אורקל – מנוע של חדשנות צילום: אורקל

שבוע אורקל – מנוע של חדשנות

יוזמי שבוע אורקל, האירוע הלימודי הגדול ביותר של קהילת ההייטק בישראל, מדברים על סוד ההצלחה המתמשך של הכנס

15.10.2019, 12:18 | בשיתוף אורקל
שבוע אורקל נחשב כאירוע הלימודי המרכזי והגדול ביותר של קהילת ה-IT וההייטק בישראל. הכנס מתקיים זו השנה ה-26 במספר וצפוי למשוך אליו אלפי משתתפים במגוון מקצועות התוכנה: מפתחים, תכניתנים, ראשי צוותים, מנהלי מערכות מידע, מנהלי מאגרי נתונים ועוד. הכנס, שהנו פרי שותפות בין אורקל ישראל לג'ון ברייס הדרכה, יתקיים בין ה- 17 בנובמבר ל-21 בנובמבר במלון דניאל הרצליה, ויכלול שבוע ימים של חוויית לימודים מרתקת, ועשרות סמינרים מקצועיים במגוון נושאים המאתגרים את המנהלים ואנשי המקצוע בתחום ה- IT וההייטק בסביבת Oracle.

בראיון עם יוזמי ומובילי הכנס – זיו מנדל, מנכ"ל ג'ון ברייס הדרכה ואילן שפיגלמן, סמנכ"ל השיווק של אורקל, הם מספרים על סוד ההצלחה המתמשך של הכנס.

מה הופך את שבוע אורקל לאירוע משמעותי ומרכזי כל כך בעולם ה-IT וההייטק בישראל?

זיו: "אם לסכם את זה במילה אחת היא תהיה – ערך !

הקהל שאנחנו עובדים איתו מתוחכם מאוד, קצר בזמן ולא מוכן לבזבז אותו על אירועים שיווקיים משמימים. בכנס אורקל הם מקבלים שנה אחר שנה תוכן מקצועי איכותי, עם מאות הרצאות ועשרות סמינרים מקצועיים שיעבירו מיטב המומחים בארץ. בהרצאות הללו הם מקבלים מענה אמיתי למגוון האתגרים החדשים והטכנולוגיות החמות, הטרנדים והארכיטקטורות הכי מתקדמות. השנה יהיו בכנס סמינרים מתקדמים בכל הנושאים החמים בתחום כולל ML/AI , DATA , סייבר , IOT וכל התחומים שקשורים לפיתוח קוד וניהול ה- DATA . כל זאת ברמה מעשית ועל ידי מרצים מעולים ומובילים בתחום, מה שמייצר ערך גבוה למשתתף ולארגון ששולח את עובדיו לסמינרים.

מעבר לכך, אנו מצליחים כל שנה ליצור בכנס אווירה כיפית של קהילה מגובשת, והזדמנויות בלתי מוגבלות של נטוורקינג עם עמיתים וקולגות".
אילן שפיגלמן וזיו מנדל, צילום: יח"צ אילן שפיגלמן וזיו מנדל | צילום: יח"צ אילן שפיגלמן וזיו מנדל, צילום: יח"צ

שליטה בטכנולוגיות העתיד

מה הבשורה שמביא הכנס השנה?

זיו: "שבוע אורקל עומד הפעם עומד בסימן : Engine of Innovation. הרעיון הוא שכל אחד יכול להיות מנוע חדשנות עבור הארגון שלו, אם יידע לשלוט בטכנולוגיות העתיד. והעתיד הוא אוטונומי. רשימת הנושאים שמועברים בכנס מאפשרים לכל אחד להתחדש ומצד שני להציץ על העתיד לבוא ברמת הטכנולוגיות שישפיעו על הארגון ועל קהילת מפתחי התוכנה ומנהלי התשתיות וה- DATA בארגון. מי שרוצה להיות בחזית החדשנות בארגון שלו, לא יכול לנוח וחייב להמשיך כל הזמן ללמוד על הטרנדים הבאים כדי להבין איך לשלב אותם בתוך העשייה היומיומית שלו בארגון – זו בדיוק המטרה וזהו הערך של שבוע אורקל 2019.

 

אילן: "כבר שנים רבות שאורקל רואה את עצמה כמי שמאפשרת לארגונים לייצר חדשנות באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. בשנתיים האחרונות אפשר היה לראות זאת במיוחד, מאז ההכרזה על בסיס הנתונים האוטונומי בענן אורקל. המהפכה הזו הפכה את בסיס הנתונים, לבו הפועם של כל ארגון, מאמצעי ברירת מחדל למחשוב ואחסון מידע, למכפיל כוח שמאפשר להוביל חדשנות בארגון. השימוש בבסיס הנתונים האוטונומי של אורקל מאפשר היום לחברות להתמקד בהפקת ערך גדול יותר מהנתונים ולקבל תובנות עסקיות יותר משמעותיות. זאת, במקום להתעסק באופן בו הן שומרות על הנתונים שלהם, בחיפוש דרכים לייעל את ביצועי בסיסי הנתונים שלהן, או בטיפול בשגיאות שעלולות לעכב את ההתפתחות העסקית".

לפני כשבועיים יצאנו עם בשורה מעניינת למפתחים בה השקנו תכנית חינמית בענן של אורקל בשם Always Free. התכנית כוללת שירותים חדשים שיינתנו חינם וללא הגבלה למעוניינים להתנסות בבסיס הנתונים האוטונומי הראשון מסוגו בעולם, ובתשתית הענן של אורקל, ללא הגבלת זמן.

אורקל מקימה שני דאטה סנטרים בישראל!

שבוע אורקל השנה מתקיים השנה על רקע חדשות נוספות שמביאה אורקל לשוק הישראלי: רק בחודש שעבר הוכרז כי אורקל היא ספקית הענן הגלובלית הראשונה שתקים דאטה סנטרים שימוקמו כאן בארץ, האחד עבור המגזר העסקי והשני למגזר הממשלתי. להבדיל מספקי ענן אחרים, אורקל הולכת על אסטרטגיה של הקמת דאטה סנטר מקומי המאפשר אזור נוסף להתאוששות מאסון בכל מקום שבו היא משיקה את שירותי תשתיות הענן שלה. זה פותח רמות חדשות של זמינות ושרידות ללקוחות בישראל ומביא את אורקל למרכז הבמה, כספקית הענן המובילה בישראל".

אירוע צופה עתיד

לאור כל החידושים הללו, כיצד האירוע מסייע לאנשי ה-IT לתכנן את העתיד המקצועי שלהם?

זיו ואילן: "בתור האירוע הלימודי הגדול ביותר בהייטק הישראלי, שבוע אורקל מלווה זה שנים את עובדי ההייטק וה-IT במסע החיים המקצועי שלהם, ודואג להכשרתם. השנה, האירוע השנה הנו לגמרי בסימן "מקצועות העתיד". זה טרנד ובאזז מאוד רלוונטי בעולם כולו וגם בישראל. כיוון שאורקל, מביאה את הבשורה האוטונומית לעולם המחשוב, ראינו לנכון להסתכל על העולם האוטונומי גם בהיבט של עובדי הדור הבא. למעשה, על פי נתוני מחקר עדכניים של חברת מקינזי : "65% מתלמידי התיכון כיום יעבדו ב-2030 בעבודות שעדיין לא קיימות".

הסיבה לכך היא שהבינה המלאכותית, הרובוטיקה והמהפכה האוטונומית משנים את כל כללי המשחק בעולם העבודה. האם זה טוב? האם זה איום? איפה ההזדמנות ואיך נערכים?

עד עתה, הנושא נדון לא מעט בתקשורת, אבל עדיין לא נעשתה שום פעילות אקטיבית בשטח. "שבוע אורקל" ירים את הכפפה הזו ויאפשר הצצה לעבר עולם העבודה העתידי. אין ספק שכל אחד מאיתנו צריך להיות ער לנושא הזה, אם עבור עצמנו ובטח שעבור ילדינו".

מעוניינים לשמוע עוד וללמוד איך למקסם את עתידכם בעידן האוטונומי?

הכול יוסבר בהרחבה ב"שבוע אורקל", כנס הטכנולוגיה הלימודי הגדול בישראל, 21-17 בנובמבר 2019. לפרטים >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות