אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האתגרים  שילוו את תיק ההשקעות שלכם גם בשנה הבאה צילום: Depositphotos

האתגרים שילוו את תיק ההשקעות שלכם גם בשנה הבאה

שנת תש"ף נפתחת אף היא ברמת ריבית נמוכה מאוד, בישראל ובמרבית העולם. המשקיעים מתקשים למצוא תשואות גבוהות ומוצפים במידע, שלא תמיד מגיע מגורמים אובייקטיביים. עבור מי שחושש מניגוד אינטרסים ומחפש מקצועיות והתאמה מלאה לצרכים שלו – ייעוץ השקעות בבנק יכול להיות התשובה

07.10.2019, 13:23 | בשיתוף הבנק הבינלאומי
אם עד לפני שנים אחדות היה ניתן לקבל ריבית נאה של כמה אחוזים כל שנה ואף יותר מכך על השקעה סולידית הרי שהמציאות הזו כבר לא קיימת. מזה תקופה ארוכה שהשווקים בעולם מתנהלים ברמת ריבית נמוכה מאוד, מגמה המקשה במיוחד על מי שמבקש להגדיל את הונו ולהתכונן לעתיד באמצעות השקעות וחסכונות. בייחוד בתקופה כזו, ישנה חשיבות לפנות לייעוץ וליווי מקצועי במטרה למקסם את פוטנציאל ההשקעות, ולהימנע מטעויות קריטיות.

לדברי אלה רובינסקי, מנהלת מחלקת ניירות ערך בבנק הבינלאומי: "כשרמת הריבית נמוכה כל כך, מציאות שנמשכת כבר תקופה ארוכה ונראה כי עוד תימשך, קשה להשיג תשואה במוצרים סטנדרטיים. בנוסף, קיימת בעיה של ריבוי מידע - כולנו מוצפים בשפע של מידע , בכלי התקשורת, ברשתות, מצד חברים ומשפחה, וקשה לדעת מי מקצועי ומי פחות."

"העולם נהפך לכפר גלובלי, כך שכיום אנחנו יכולים להשקיע לא רק בגבולות ארצנו הקטנה, אלא גם מעבר לים – למשל בארה"ב, שם יש מגוון אדיר של אפשרויות השקעה. וכשיוצאים החוצה, לשווקים חדשים ולא מוכרים, חשיבות הליווי המקצועי גדולה עוד יותר".

אלה רובינסקי, מנהלת מחלקת ניירות ערך בבינלאומי, קרדיט: תמר מצפי אלה רובינסקי, מנהלת מחלקת ניירות ערך בבינלאומי | קרדיט: תמר מצפי אלה רובינסקי, מנהלת מחלקת ניירות ערך בבינלאומי, קרדיט: תמר מצפי

ייעוץ אובייקטיבי

אורלי אלעד, מנהלת מערך הייעוץ בבינלאומי, מוסיפה כי " היתרון המובהק של יועצי ההשקעות בבנק הינו במתן ייעוץ אובייקטיבי, ללא ניגוד עניינים. הבנקים אינם יצרנים של מוצרים פיננסיים ובאמצעות מערכות דירוג אובייקטיביות הם מדרגים את כלל המוצרים הפיננסיים בשוק בהתאם לקריטריונים מקצועיים, וממליצים עבור הלקוח את המוצר המתאים לו ביותר ללא כל הטיה ליצרן מסוים, זאת בשונה ממשווק אשר ממליץ ללקוח מבין מוצרי הבית של בית ההשקעות אותו הוא מייצג.

 

למי יש זמן להתעדכן 24/7?

גורם נוסף שכדאי להביא בחשבון הוא משאבי הזמן ותשומת הלב של המשקיע. רוב המשקיעים אינם עוסקים בכך במשרה מלאה, אלא מנהלים סדר יום עמוס של עבודה, משפחה, תחביבים ועוד, ומתקשים למצוא זמן ללמוד לעומק את שוק ההון ולהמשיך להתעדכן מדי יום.

מאחר שזהו שוק דינמי ביותר, והשינויים תכופים ומהירים קיימת חשיבות של המעקב אחר הנתונים הכלכליים והניתוח שלהם לגבי האופן שזה עשוי להשפיע על תיק ההשקעות. ייעוץ של איש מקצוע העוסק באופן שוטף בשוק ההון ועוקב אחר נתוני מיקרו ומאקרו כלכליים וההשלכות שלהם על השווקים בכלל ותיקי ההשקעות בפרט, מהווה יתרון מובהק למשקיע הפרטי.

לדברי רובינסקי, "לרשותם של יועצי ההשקעות בבנק, שכבר צברו ניסיון רב, עומדת גם יחידת מחקר המנטרת באופן שוטף את אירועי השוק, וכן כלים תומכי החלטה הבוחנים את נכסי ההשקעות של הלקוח מול רמת הסיכון שמאפיינת אותו ומצב השוק, ומאפשרים תגובה בזמן אמת.

לקבל המלצות השקעה לסלולרי

בבינלאומי מספקים ללקוחותיהם כלים שיסייעו להם להתמודד עם האתגרים השונים, בין היתר באמצעות ליווי ועדכונים שוטפים, וכן זמינות במגוון פלטפורמות מתקדמות. כך למשל, לצד אתר אינטרנט מתקדם ומערכת smart trade התומכת בפעילות לקוחות עצמאיים ומאפשרת להם לבצע אסטרטגיות השקעה בסלולר, מפעיל הבנק את advise.me - מערכת המאפשרת ליועץ ההשקעות האנושי בסניף לשלוח ללקוחותיו המלצות ייעוץ באמצעות אפליקציה בסלולר, תוך תגובה מהירה לאירועי השוק ונוחות וזמינות מוגברות ללקוחות.

לדברי אלעד "המערכת מעניקה כלי מאוד אפקטיבי ליועצי ההשקעות עבור לקוחותיהם. ברגע שמזוהה אירוע בשוק ההון אשר דורש שינוי בתיק ההשקעות, המערכת מאפשרת לאתר את הלקוחות הרלבנטיים לאותו אירוע ומעניקה ליועץ את היכולת להתריע בפני הלקוח באמצעות פוש, על ההמלצות הרלבנטיות עבורו, לרבות היכולת לבצע אותן באופן מיידי"

אורלי אלעד, מנהלת מערך הייעוץ בבינלאומי, קרדיט: יח"צ אורלי אלעד, מנהלת מערך הייעוץ בבינלאומי | קרדיט: יח"צ אורלי אלעד, מנהלת מערך הייעוץ בבינלאומי, קרדיט: יח"צ

כלים יעילים למשקיע

בין הכלים שמספק הבנק ליועצי ההשקעות והלקוחות ניתן למצוא גם את הקרנות העוקבות – קרנות אלה מחוייבות לעקוב אחר הרכב התיק המומלץ על ידי מחלקת המחקר של הבנק בהתאם לרמות הסיכון השונות, ומבצעות התאמה בהרכב בהתאם לשינויים של מחלקת המחקר במדיניות ההשקעה. כל משקיע יכול לרכוש קרנות אלה וליהנות מתיק מפוזר אשר מותאם לתנאי השוק המשתנים.

בנוסף, קיימת בבנק הוראות קבע בסכום גמיש המאפשרת חיסכון יעיל לטווח ארוך באמצעות קרנות נאמנות או מוצרים עוקבי מדדים, בהתאם ליתרות העו"ש של הלקוח – כשהוא זה הקובע את יתרת העו"ש המיועדת לשימושים שוטפים, שרק מעליה תתבצע ההפקדה, ואת סכום ההפקדה המקסימלי. גמישות זו מאפשרת התאמה מרבית למאפיינים ולצרכים של הלקוח.

בשורה התחתונה, פנייה לייעוץ השקעות בבנק מעניקה חוויית ייעוץ אובייקטיבי אשר מעמידה את טובת הלקוח בראש ומאפשרת לו ליהנות מהמלצות השקעה מותאמות אישית, תוך הקפדה על העדכונים והשינויים הנדרשים בשל טבעו הדינמי של שוק ההון העולמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות