אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
WeWork מקפיאה את הפרויקטים של מתחמי המגורים המשותפים בישראל קרדיט: משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים

WeWork מקפיאה את הפרויקטים של מתחמי המגורים המשותפים בישראל

החברה, שמצויה במשבר ניהולי במטה בארה"ב, לא תממש את תוכניותיה להקים מתחמי מגורים משותפים בישראל במודל WeLive במספר מוקדים שנבחנו וקודמו בתל אביב ובירושלים

06.10.2019, 13:53 | שלומית צור

ענקית חללי העבודה המשותפים WeWork מקפיאה, שקידמה בעבר פרויקטים להקמת חללי מגורים משותפים בתל אביב ובירושלים בשיתוף פעולה עם יזמי נדל"ן, מקפיאה את תוכניותיה על רקע הכישלון בהנפקת החברה בבורסה בניו יורק והדחת מנכ"ל החברה ומייסדה אדם נוימן, שישמש כיו"ר בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

בשנה האחרונה פורסם כי WeWork בוחנת הקמת מתחמי מגורים משותפים בקונספט WeLive, במספר מוקדים בישראל, שניים מהם בתל אביב ואחד בירושלים. הנושא אף נבחן בוועדות התכנון על מנת לאשר את יעוד המגורים למתחמים אלה, שברובם ל-WeWork חללי עבודה משותפים.

כך למשל בסוף 2018 שכרה WeWork מקבוצת עזריאלי 15 אלף מ"ר משרדים בפרויקט עזריאלי טאון בדרך בגין בתל אביב המצוי בבנייה. בהמשך התברר, כי באותו המתחם, נבחנת בתמיכת עיריית תל אביב, הקמת חללי מגורים משותפים הכוללים יחידות דיור שבהן, מלבד חדר שינה, חללים ציבוריים משותפים. במודל מגורים שיתופי זה, תמך ראש עיריית תל אביב רון חולדאי במוצהר, במספר הזדמנויות. בקבוצת עזריאלי מסרו היום כי חללי מגורים משותפים במתחם עזראילי טאון אינם על הפרק, וכי מבחינתה של עזריאלי WeWork חתומה עמה על השכרת שטחי משרדים כמתוכנן. מתחמם מגורים משותפים נוסף, בחנה החברה להקים ברחוב שוקן בתל אביב.  

הדמיה של תוכנית בניין המשביר בירושלים, קרדיט: משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים הדמיה של תוכנית בניין המשביר בירושלים | קרדיט: משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים הדמיה של תוכנית בניין המשביר בירושלים, קרדיט: משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים

בנוסף, פורסם בסוף 2018, כי מתחם חללי מגורים משותפים בירושלים שבוחנת WeWork להקים בבניין המשביר קיבל אור ירוק, כאשר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים אישרה את התוכנית של בעלת הבניין - חברת הכשרת הישוב שבשליטת עופר נמרודי, שכללה תוספת 98 דירות. WeWork ששוכרת מהכשרת הישוב שטחים בהם היא מפעילה חללי עבודה משותפים, בחנה אפשרות להפעלת מתחם מגורים במקום.

כיום מתחם חללי המגורים היחיד של החברה מצוי בניו יורק, והתוכניות להיכנס לתחום בישראל מבוטלות נכון להיום. יחד עם זאת, בסביבת החברה מבהירים כי לא צפויים צמצומי שטחים במתחמי העבודה המשותפים בישראל שכוללים כיום 11 מתחמים פעילים. מתחם נוסף למשל שעתיד להיפתח בצומת גהה בפתח תקווה בבניין שלם בבעלות אמפא נדל"ן צפוי להיפתח כמתוכנן במהלך 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות