אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסע משותף: מפגש ראשון בין אמיר דדון ושולי רנד צילום: רועי ברקוביץ

מסע משותף: מפגש ראשון בין אמיר דדון ושולי רנד

“בין קודש לחול” דואט חדש של אמיר דדון ושולי רנד מציג מפגש אופטימי בין שני עולמות

07.10.2019, 08:29 | מאיה נחום שחל

אמיר דדון ושולי רנד. איך לא חשבו על זה קודם? המפגש ראשון של שני האמנים מתנקז לשלוש דקות מרגשות, שמקבלות משמעות מיוחדת וחגיגית במיוחד בימים אלה של חשבון נפש והתחלות חדשות. זה קורה בשיר החדש “בין קודש לחול” שכתבה שחר הדר ללחן של דדון שגם הפיק מוזיקלית עם גלעד שמואלי.

“לא הרביתי לעשות דואטים בחיים שלי”, אומר רנד. “אני מקבל הרבה שירים כל הזמן אבל כשפנו אלי הפעם, אז מעבר לזה שאני אוהב את אמיר והיצירה שלו מרחוק, כי לא הכרנו אישית, אני חושב שמה שבעיקר דיבר אלי זה השיר, גם ברמת הטקסט, גם ברמת הלחן, זה משך אותי לבוא לעשות את זה, ואני ממש שמח על מה שקרה ועל ההכרות עם אמיר”. 

דדון ורנד. “כשמתרכזים במוזיקה הכל שולי”, צילום: רועי ברקוביץ דדון ורנד. “כשמתרכזים במוזיקה הכל שולי” | צילום: רועי ברקוביץ דדון ורנד. “כשמתרכזים במוזיקה הכל שולי”, צילום: רועי ברקוביץ

את אהבת הקהל והחיבור לשיר ניתן לראות אצל דדון דרך הרשתות החברתיות, גם רנד זוכה לפידבקים: “אני חוזר עכשיו מלב בני ברק וניגש אלי ילדון מתוק עם פאות ארוכות שהתחיל לשיר לי ‘בין קודש לחול אני חי, עם האמת שמשתוללת בי’, זה פשוט לבכות. רציתי לצלם אותו אבל אי אפשר”. השיר מורכב משני בתים זהים, והמילים מקבלות משמעות שונה אצל כל מבצע (“שם במקום ממני באתי אין שלום/ והמסע הזה כבד וקצת גדול עלי/ אני צריך לגדול מזה ודי”). המפגש הפיזי והקולי יוצר משהו שלם והרמוני. בקליפ שצולם במוזיאון אורי גלר נפגשים שני העולמות, ביחד ולחוד. רנד מגיש את השיר כשחקן המספר סיפור, ודדון מספק את היכולות הווקאליות יוצאות הדופן שלו. יש רגע אחד מרגש במיוחד שרנד מניח את ידו על כתפו של דדון ושר “שמור נא עלי”.

לאורך השנים רנד משתף פעולה עם יוצרים חילוניים ומופיע מול קהל מעורב. בחול המועד סוכות יעלה בבכורה מופע אישי “תשליך”, המספר את סיפור חייו מהילדות ועד היום, בו הוא שר גם שלום חנוך, ברי סחרוף ו”המכשפות”. “אני אולי שר אותם אחרת ממה שהתכוון המשורר אבל זו זכותי. כל העשייה שלי היא תמיד מעורבת. עשיתי סרט עם גידי דר (“האושפיזין”), ואני עובד עם אסף תלמודי ועוד רבים, ויש לזה ערך מוסף כי מעבר ליצירה זו השמחה שלי שאני רואה איך אני עובד עם אנשים עם דעות רחוקות וקיצוניות שאי אפשר לתאר, אבל יש משהו באמצע שמזיז את כל השטויות הצדה ועושים את הדבר האמיתי. אני מקווה שזה יעבור לעוד חלקים בחיים ובחברה, זה בדיוק התפקיד של המוזיקה ושל האמנות בכלל”.

גם דדון שיתף בשנה האחרונה פעולה עם יוצרים חובשי כיפה בהם אביתר בנאי וישי ריבו. אז מה מושך אותו לחיבורים האלה? “כשמתרכזים בלעשות מוזיקה הכל נהיה שולי”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות