אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתת עובדי GM כבר עלתה לענקית הרכב מעל מיליארד דולר צילום: גטי אימג'ס

שביתת עובדי GM כבר עלתה לענקית הרכב מעל מיליארד דולר

הפסקת הפעילות צפויה לפגוע בהכנסות הרבעון השלישי כמו גם בתחזיות החברה שנמסרו באביב, לתוצאות חזקות במחצית השנייה של השנה

06.10.2019, 21:24 | שירות כלכליסט
בסוף השבוע האחרון, קרוב לשלושה שבועות לאחר שפרצה השביתה הממושכת ביותר בג'נרל מוטורס (GM) זה חצי מאה, דיווח איגוד עובדי תעשיית הרכב (UAW) כי הושגה התקדמות בכמה סוגיות מפתח.

השבתת הייצור בכ־30 מפעלים של ענקית הרכב בתשע מדינות בארה"ב החלה ב־16 בספטמבר. זאת ברקע דרישות 48 אלף העובדים הקבועים לשכר גבוה יותר, ביטחון תעסוקתי רב יותר, נתח גדול יותר ברווחי החברה ושדרוג ביטוח הבריאות.

במסגרת ההיערכות להשבתה הגדילו ראשי האיגוד את פיצויי השביתה השבועיים מ־200 דולר ל־250 דולר. עם זאת, אין מדובר בפיצוי מלא על השכר האבוד.

שביתה של עובדי GM , צילום: אי פי איי שביתה של עובדי GM | צילום: אי פי איי שביתה של עובדי GM , צילום: אי פי איי

על פי הערכות אנליסטים, הפסקת הפעילות צפויה לפגוע בהכנסות הרבעון השלישי כמו גם בתחזיות החברה שנמסרו באביב, לתוצאות חזקות במחצית השנייה של השנה.

אף כי ל־GM עתודות מזומנים של כ־17 מיליארד דולר, כמו גם קווי אשראי פנויים, אנליסטים אומדים את ההפסד בייצור כתוצאה מההשבתה הממושכת ב־50-100 מיליון דולר ביום. על כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל". עד כה עלתה השביתה ל־GM יותר ממיליארד דולר. "החברה תתקשה לפצות על הייצור האבוד משום שמפעלי המשאיות ורכבי הכביש־שטח כבר הגיעו לכושר ייצור מקסימלי", ציין פיליפ הושואה, אנליסט בג'פריז, במכתב למשקיעים בשבוע שעבר. נכון ל־2 באוקוטבר, אובדן הייצור עומד על כ־118 אלף כלי רכב.

מניית GM נחלשה ב־6% מאז פרוץ השביתה ונסגרה ביום שישי האחרון ב־34.90 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות