אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
83North גייסה קרן חדשה של 300 מיליון דולר צילום: 83North

83North גייסה קרן חדשה של 300 מיליון דולר

זו הקרן החמישית שמקימה קרן הון הסיכון הוותיקה ומה שמעלה את היקף ההון המנוהל לכ-1.1 מיליארד דולר. בין החברות בהן היא מושקעת בישראל ניתן למנות את Via, לוגזיו ו-Zerto

07.10.2019, 10:05 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון, 83North גייסה 300 מיליון דולר לקרן החדשה שלה. זו הקרן החמישית שהיא מגייסת עבורה ובכך מגיע היקף ההון המנוהל שלה למע ל-1.1 מיליארד דולר. הצוות של 83North מונה חמישה שותפים משקיעים: לורל באודן, ארנון דינור, גיל גורן, ארז עופר ויורם שניר. הם השקיעו עד היום בלמעלה מ-70 חברות ורשמו 15 אקזיטים.

קראו עוד בכלכליסט

בין האקזיטים ניתן לציין את המכירה של חברת Aeroscout לסטנלי בלאק אנד דקר, iZettle שנרכשה על-ידי פייפאל, Just Eat שהונפקה בלונדון ו-ScaleIO שנרכשה על-ידי EMC. בין החברות הבולטות בישראל בהן מושקעת החברה ניתן לציין את לוגזיו, Via, Zerto ועוד אחרות.

ארנון דינור ארנון דינור ארנון דינור

הקרן החדשה תשקיע בחברות בשלבים מוקדמים ומאוחרים. הקרן משקיעה בישראל ואירופה כאשר מחצית מההשקעות לישראל והמחצית השנייה ברחבי אירופה. בשיחה עם כלכליסט, אומר ארנון דינור, שותף בקרן, "אירופה היא סיפור מאוד מעניין. לפני עשר שנים לא היתה שם תעשיה וכיום יוצאים משם הרבה יוניקורן כמו ספוטיפיי. הליבה שלנו היא בסקנדינביה, אנגליה וגרמניה, אבל יש התעוררות במדינות נוספות דוגמת ספרד וצרפת".

דינור מסביר שהבחירה של הקרן לפנות לאירופה היא ברצונה להשתמש בידע הרב שנצבר בארץ לטובת היזמים האירופים. "בגלל שהיה המון ניסיון ישראלי לקחת חברות ישראליות לארצות הברית אנחנו מביאים המון ידע לאירופה שחסר להם שם. הבאנו הרבה חברות לארצות הברית ואנחנו מסייעים ליזמים אירופים להיכנס לארצות הברית".

גם דינור חש שהתקופה האחרונה מאוד בעייתית "אנחנו לא יודעים מה קורה בשוק. העובדה שרצים 12 שנה בבועה מפחידה אותנו. יש הרבה כסף, שווי מאוד גבוה ויש חדשנות אמיתית אבל עדיין יש פחד", אומר ארנון די נור.

"ההנפקה של אובר לא הצליחה אבל החברה שווה עדיין 50 מיליארד דולר. המדדים להצלחה וכישלון מאוד משתנים". הקרן אינה מתכוונת לגייס שותפים נוספים מוסיף דינור, "לנו מאוד נוח בניהול של 200 מיליון דולר ובגלל עודף ביקוש גייסנו יותר"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות