אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסת הונג קונג משכה את הצעתה לרכישת בורסת לונדון תמורת 37 מיליארד דולר צילום: בלומברג

בורסת הונג קונג משכה את הצעתה לרכישת בורסת לונדון תמורת 37 מיליארד דולר

המיזוג, אם היה יוצא אל הפועל, היה יוצר חברה בשווי 70 מיליארד דולר. בבורסת לונדון דחו כבר בחודש שעבר את ההצעה, יומיים לאחר שהתקבלה, והביעו חשש מההשפעה ההולכת וגוברת של שלטונות סין על הנעשה בעיר האסייתית

08.10.2019, 10:00 | שירות כלכליסט

החברה המפעילה את הבורסה בהונג קונג (Hong Kong Exchanges & Clearing) ביטלה רשמית את רכישת בורסת לונדון (LSE), לאחר שהשנייה דחתה את הצעתה. הבורסה בהונג קונג מסרה כי היה "בלתי אפשרי לתקשר" עם מנהלי הבורסה בלונדון.

קראו עוד בכלכליסט

המיזוג בין שתי החברות היה יוצר חברה בשווי 70 מיליארד דולר, אולם הבורסה הלונדונית הביעה דאגות בנוגע למהלך, כולל לגבי הקשרים של הבורסה בהונג קונג לממשל הסיני, המעניקים למפלגה הקומוניסטית השלטת השפעה על פעולותיה.

הבורסה בלונדון היא הבעלים של הבורסה במילאנו ושל מדדי ראסל (Russell Indexes) בארה"ב. הבורסה בלונדון ציינה שיקולים אסטרטגיים ורוגולטוריים שבגללם היא דוחה את ההצעה. אחת הסיבות הייתה החשש בבריטניה מפני האפשרות שהממשלה הסינית תשפיע על אחד ממעוזי הקפיטליזם הגלובלי.

בורסת לונדון, צילום: בלומברג בורסת לונדון | צילום: בלומברג בורסת לונדון, צילום: בלומברג

בבורסת לונדון נטען, בין היתר, שהעסקה שהוצעה, ששלושה רבעים ממנה במניות "הייתה נמוכה מהותית מהערך הראוי". ברקע לרכישה שהתבטלה – המהומות האלימות בהונג קונג, מושבה בריטית לשעבר שעברה לשליטת סין בשנת 1997.

המהומות הפוליטיות העלו על הפרק נושאים בנוגע לתפקידה של העיר כמרכז פיננסי אזורי, בזמן השפעה הולכת וגוברת של סין.

בחודש שעבר, ב-11 בספטמבר, דווח כי החברה המפעילה את הבורסה בהונג קונג (Hong Kong Exchanges & Clearing) הגישה הצעה לרכישת הבורסה של לונדון תמורת 29.6 מיליארד פאונד (36.3 מיליארד דולר). כך מודיעה לפני שעה קלה הבורסה ההונג קונגית.ההצעה היתה לפי שוי של 8,361 פני למניית הבורסה של לונדון (LSE), פרמיה של 23% על מחיר הנעילה של המניה אתמול - והיא כללה מרכיז מזומן ומרכיב מניות - 2,045 פני במזומן ו-2.495 מניית הבורסה בהונג קונג (HKEX) עבור כל מניית LSE.

יומיים לאחר מכן דווח כי דירקטוריון הבורסה של לונדון (LSE) דחה פה אחד את הצעת הרכישה שהגישה הבורסה של הונג קונג (HKEX), בהיקף 36 מיליארד דולר - והודיע כי אינו מעוניין לפתוח במו"מ. "הדירקטוריון העלה שורה של הסתייגויות עקרוניות בנושאים שונים, וסבור כי אין טעם בקיום מו"מ בנושא", נמסר מבורסת לונדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות