אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג מעריכה: הרווח התפעולי ברבעון השלישי נפל ב-56% צילום: רפאל קאהאן

סמסונג מעריכה: הרווח התפעולי ברבעון השלישי נפל ב-56%

לדברי יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם שתפרסם את דוחותיה המלאים בהמשך החודש, הרווח התפעולי הסתכם ככל הנראה ב-6.43 מיליארד דולר. עם זאת, הוא עדיין גבוה מתחזיות האנליסטים

08.10.2019, 10:33 | שירות כלכליסט

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית סמסונג דיווחה היום (ג') שהרווח התפעולי שלה בשלושת החודשים שנגמרו בספטמבר ככל הנראה נפל ב-56% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

 

לדברי החברה, הרווח התפעולי לרבעון השלישי של השנה צפוי לעמוד על 7.7 טריליון וון קוריאני, שהם 6.43 מיליארד דולר - ירידה של 56% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, אז יצרנית הסמאטרטפונים הגדולה בעולם דיווחה על רווח תפעולי של 17.57 טריליון וון. עם זאת, הרווח התפעולי ברבעון השלישי של 2019 - אם אכן יתממש - יהיה עדיין גבוה מהתחזית הממוצעת של האנליסטים שציפו לרווח תפעולי של 7.1 טריליון וון. החברה מסרה שמכירותיה הסתכמו ב-62 טריליון וון - ירידה של 5.3% מהשנה שעברה.

סמסונג גלקסי S10 פלוס , צילום: רפאל קאהאן סמסונג גלקסי S10 פלוס | צילום: רפאל קאהאן סמסונג גלקסי S10 פלוס , צילום: רפאל קאהאן

אם ההערכות של החברה אכן יתממשו כשתפרסם את תוצאותיה המלאות בהמשך החודש, זה יהיה הרבעון השלישי ברציפות שבו הרווח התפעולי של החברה נופל בשיעור גבוה יותר מאשר בתקופה המקבילה בשנה שלפני כן. בשלושת החודשים שהסתיימו ביוני, מסרה החברה שהרווח התפעולי ירד ב-55% לעומת הרבעון המקביל.

בדומה ליצרניות שבבים אחרות, הענקית הדרום קוריאנית נאבקה בשנה האחרונה בסביבה עסקית שבה המחיר והדרישה לשבבי זיכרון היה נמוך בשל התאמות מלאי והיצע. רכיבי זיכרון שנעשה בהם שימוש בסמארטפונים ומרכזי נתונים הם מקור הרווחים המרכזי של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות