אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: WeWork ו-Uber גרמו לסופטבנק נזק של יותר מ-5 מיליארד דולר ברבעון צילום: בלומברג

הערכות: WeWork ו-Uber גרמו לסופטבנק נזק של יותר מ-5 מיליארד דולר ברבעון

לפי הערכות אנליסטים, הרווח של קרן החזון של תאגיד ההשקעות היפני ירד ב-5.4 מיליארד דולר ברבעון שהסתיים בסוף ספטמבר. מאסיושי סן: "יש עוד דרך ארוכה עד לקבלת תוצאות, וזה גורם לי לבושה ולחוסר סבלנות"

08.10.2019, 11:41 | שירות כלכליסט
תאגיד ההשקעות היפני סופטבנק שייסד מאסיושי סן חווה מספר חודשים קשים, החל מביטול ההנפקה הציבורית של WeWork ועד לירידה החדה במניות אובר. כעת, אנליסטים מתחילים לחשב שהנזק שנעשה לתאגיד ההשקעות עלול להגיע למילארדי דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הפרסום בבלומברג, חברת Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities Co חותכת את תחזית הרווח של קרן החזון של סופטבנק, כלי ההשקעה העיקרי של התאגיד ב-80 מיליארד ין יפני - 5.4 מיליארד דולר, ומעריכה שהרווח התפעולי יעמוד על 367.6 מיליארד ין ברבעון שהסתיים בספטמבר. האנליסטים מתייחסים לירידות בערך המניות של אובר וסלאק וביטול הנפקת WeWork. גם הרווח התפעולי השנתי של הבנק נחתך באותה רמה ל-1.01 טריליון ין.

סן השיג את הונו הפרטי שנאמד 14 מיליארד דולר בהשקעות אסטרטגיות בחברות כמו עליבאבא הסינית, אך הבעיות האחרונות הקשו על מניות סופטבנק, והורידו אותן מתחת ל-30% משיאן בתחילת השנה, כשמשקיעים הפכו חסרי מנוחה לגבי הערכות של סטארט-אפים ברחבי העולם. "רווחים בקרן החזון של סופטבנק עדיין מועדים לאי-יציבות בהמשך", כתב האנליסט הידאקי טאנאקה.

מאסיושי סן, מייסד סופטבנק, צילום: רויטרס מאסיושי סן, מייסד סופטבנק | צילום: רויטרס מאסיושי סן, מייסד סופטבנק, צילום: רויטרס

בראיון למגזין Nikkei Business, אמר סן שהוא אינו מרוצה מהישגיו עד עכשיו, בהתאם למטרות שהציב. "יש עוד דרך ארוכה עד לקבלת תוצאות, וזה גורם לי לבושה ולחוסר סבלנות", אמר. "בעבר קינאתי בגודל השווקים בארצות הברית ובסין, אך עתה ניתן לראות צמיחה מעניינת בשווקים הקטנים בדרום-מזרח אסיה. אין שום תירוץ ליזמים כמוני ביפן". עוד אמר, כי "זה התחיל רק עתה, ואני מרגיש שיש שם פוטנציאל אדיר". האסטרטגיה היא להשקיע בחברות שחולקות את חזונו לעולם המעוצב מחדש על ידי אינטלגנציה מלאכותית. הוא אומר.

בראיון גם אמר סן כי אובר ו-WeWork אולי מפסידות כסף עכשיו, אך יהיו רווחיות באופן ניכר בעוד 10 שנים. בפגישה פרטית בסוף החודש שעבר היה לו מסר אחר: הן יהיו רווחיות בקרוב. בפגישה שנערכה בקליפורניה, סן הדגיש את החשיבות של מנהל תקין. כמה ימים אחר כך, סופטבנק הובילו את ההדחה של מנכ״ל WeWork’ אדם ניומן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות