אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקמאי רוכשת את ChameleonX הישראלית ב-20 מיליון דולר צילום: יוסי זליגר

אקזיט

אקמאי רוכשת את ChameleonX הישראלית ב-20 מיליון דולר

החברה הנרכשת מפתחת פלטפורמה להגנה מפני איומי סייבר על אפליקציות Web. המשקיעה היחידה בחברה היא קבוצת פירסטיים באמצעות קרן הון הסיכון של אילן שילוח, יונתן בן ארצי וניר טרלובסקי

09.10.2019, 19:35 | רפאל קאהאן

אקמאי (Akamai), הודיעה היום (ד') על רכישתה של חברת הסטארט-אפ הישראלית קמיליון איקס הישראלית (ChameleonX), בסכום שמוערך על ידי גורמים בשוק בכ-20 מיליון דולר. המשקיעה היחידה בחברה היא קבוצת פירסטיים באמצעות קרן הון הסיכון Firstime של אילן שילוח, יונתן בן ארצי וניר טרלובסקי.

קראו עוד בכלכליסט

ChameleonX הוקמה בשנת 2016, על ידי צוות בהובלת מאור הוד, מנכ"ל ומייסד וזיו אלי, סמנכ"ל הטכנולוגיות (CTO). החברה הינה בוגרת האקסלרטור של Citi Group ומאז הקמתה גייסה כ-1.9 מיליון דולר מחממת thetime, אשר ביצעה בה השקעת המשך דרך קרן ההון סיכון פירסטיים.

רכישת החברה הישראלית בידי Akamai תספק לה פתרון להגנה על אתרים מפני הונאות וגניבת מידע מצדדים שלישיים. ChameleonX מפתחת פלטפורמה להגנה מפני איומי סייבר על אפליקציות Web אשר מספקת פתרון להגנה על אתרים מפני תקיפות Mageceart, גניבת פרטי תשלום וזהות והונאות אשראי.

יונתן בן ארצי, צילום: יוסי זליגר יונתן בן ארצי | צילום: יוסי זליגר יונתן בן ארצי, צילום: יוסי זליגר

הפתרון של החברה מנתח את התנהגות הקוד באתר בזמן ריצה, ובאמצעות מודלים של למידת מכונה ו-Deep Learning, מסוגל לזהות ולהגן מפני פעילות חשודה והזרקה של קוד זדוני אשר מקורו בניצול חולשות אבטחה של שירותי צדדים שלישיים.

על פי דו"ח איומי הסייבר של סימנטק משנת 2019, תקיפות המנצלות חולשות אבטחה בשרשרת האספקה צוברות תאוצה, ופוגעות באלפי אתרים בכל חודש. אחת הקורבנות הינה חברת התעופה בריטיש איירווייס, שביולי 2019 נקנסה ב-230 מיליון דולר כתוצאה ממתקפת האקרים שאירעה באתר החברה, במהלכה נגנבו מאתר החברה מעל 500 אלף פרטי לקוחות כולל סיסמאות, פרטי כרטיסי אשראי, פרטי הזמנות טיסה, שמות וכתובות.

על פי הודעת החברה, עובדי חברת ChameleonX יצטרפו למרכז הפיתוח של Akamai בארץ, והיא זו שתשווק את המוצר של ChameleonX ללקוחותיה. הרכישה צפויה להיסגר ברבעון הנוכחי של שנת 2019.

"טכנולוגיה פורצת דרך"

לדברי יונתן בן ארצי, שותף בקרן Firstime, המשקיעה העיקרית בחברה: ״קמיליון היא דוגמא לצוות טכנולוגי חזק שבנה טכנולוגיה פורצת דרך, שחברה מצליחה כמו אקאמאי היתה זקוקה לה ולצוות שימשיך לעבוד ולפתח אותה בישראל. פירסט טיים משקיעה בחברות בתחילת דרכן 1-2 מיליון דולר ולכן גם באקזיטים של עשרות מיליוני דולרים אנחנו מביאים תשואה גבוהה למשקיעים".

חברת Akamai מאבטחת ומספקת חוויות דיגיטליות לחברות הגדולות ברחבי העולם באמצעות פלטפורמת Edge, המקיפה את הארגון והענן, במטרה לאפשר ללקוחותיה לנהל את עסקיהם באופן מאובטח. שווי החברה כ-15 מיליארד דולר, ועפ"י דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של שנת 2019 רווחיה עומדים על 705 מיליון דולר, כאשר בתחום אבטחת המידע בלבד רווחיה ברבעון זה עומדים על 205 מיליון דולר. פתרונות האבטחה של Akamai קיבלו השנה דירוגים וציונים גבוהים של מבחר אנליסטים מובילים בתעשייה העולמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
משום מה לא מזכירים בישראל בכלל את דניאל לוין מייסד אקמאי
יש התעלמות כמעט מוחלטת בישראל מהאיש המדהים הזה. שעלה לישראל מארהב התנדב לשרת בתפקיד כלשהו בסיירת מטכלץ לאחר מכן למד בטכניון ובMIT יחד עם המנחה שלו הוא המציא אלגוריתם שחשב שיכול לנתב את התקשורת באינטרנט במידה טובה יותר. הם הקימו יחד את אקמאי החברה הרוכשת בכתבה זו, שהפכה להיות חברת ענק. הוא הנוסע היחידי שיודעים עליו שניסה לעצור את חוטפי הטיסה שלו בפיגועי ה11 בספטמבר 2001. הוא נדקר במהלך הניסיון על ידי מחבל שישב מאחוריו. יש בסיפור של דניאל את כל מה שהחברה הישראלית היתה מקווה לראות בבניה הכל באיש אחד מדהים.
חיימון  |  09.10.19
לכל התגובות