אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירי ליד בית כנסת בגרמניה במהלך יום כיפור: שניים נהרגו, חשוד נעצר צילום: AFP

ירי ליד בית כנסת בגרמניה במהלך יום כיפור: שניים נהרגו, חשוד נעצר

האירוע התרחש במהלך יום כיפור בעיר האלה במזרח גרמניה. החשוד הרג את הקורבן הראשון ליד בית הכנסת. זמן קצר לאחר מכן הוא ירה לעבר קורבן נוסף 600 מטרים משם - ליד חנות קבב. ישנם כמה פצועים באירוע הקשה

09.10.2019, 18:57 | שירות כלכליסט

שני בני אדם נהרגו וכמה בני אדם נוספים נפצעו באירוע ירי קשה ליד בית כנסת בעיר האלי במזרח גרמניה. המשטרה המקומית מסרה כי עצרה חשוד.

האירוע הקשה התרחש בעיצומו של יום כיפור. הקורבן הראשון נהרג בסמוך לבית הכנסת. זמן קצר לאחר מכן, פתח החשוד בירי לעבר קורבן נוסף בסמוך לחנות קבב הממוקמת 600 מטר משם.

   

זירת הירי בגרמניה, צילום: Getty Images זירת הירי בגרמניה | צילום: Getty Images זירת הירי בגרמניה, צילום: Getty Images

    , צילום: AP צילום: AP     , צילום: AP

   , צילום: רויטרס צילום: רויטרס    , צילום: רויטרס

כוחות המשטרה המקומיים ביקשו מהציבור בעיר "לשמור על עירנות" ומסרו כי כעת הם "מייצבים את המצב". לפי שעה, לא ברור אם היה באירוע יותר מתוקף אחד. דובר הממשל הגרמני סטיבן סייברט צייץ בטוויטר: "אנחנו מקווים שכוחות הביטחון יוכלו לתפוס במהירות את החשוד".

עד ראייה לאירוע, קונראד רוסלר, אמר ל-CNN כי ראה אדם חובש קסדה ונושא רובה סער זורק את "מה שנראה כמו רימון יד" לתוך החנות, אך הוא "קפץ חזרה, לא נחת בתוך החנות ולא התפוצץ". עד הראייה מסר עוד כי האיש פתח באש לפחות פעם אחת אחת לתוך החנות.

עד הראייה, שהסתתר בתוך השירותים בחנות הקבב, אמר כי היו בחנות בין חמישה לשישה לקוחות."נראה כי האיש שמאחורי נפטר. התחבאתי בשירותים. האחרים חיפשו יציאה אחורית. לא הייתי בטוח שיש כזו, אז הסתגרתי בשקט בשירותים, כתבתי למשפחתי ש'אני אוהב אותם' וחיכיתי למה שעלול להתרחש". הוא אמר ששמע מפץ חזק נוסף מחוץ לחנות וצרחות לפני שהמשטרה הגיעה.

עד ראייה אחר, רנה פרידריך, אמר כי "חלף על פני בית הכנסת כשראה אדם לבוש בבגדי צבא וקסדת פלדה. לדבריו, האיש החזיק במה שנראה כמקלע וזרק משהו על קיר בית הכנסת. אדם שכב על האדמה לצדו". פרידריך, בעל מאפייה, נסע לאט והזעיק למקום את המשטרה. זמן קצר אחר כך הוא שוב חלף על פני האיש - שהפעם נהג בפולקסווגן גולף אפורה. עד נוסף אמר ל"CNN" כי גם הוא ראה מכונית אפורה בורחת מכיוון בית הכנסת במהירות גבוהה.

בעקבות האירוע, נסגרה תחנת הרכבת המרכזית של האלי, כך מסרה חברת הרכבות דויטשה באן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות