אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גינדי החזקות מכרה את שרונה מרקט לביג ולמגה אור ב-160 מיליון שקל צילום: מיטל דיין

פרסום ראשון

גינדי החזקות מכרה את שרונה מרקט לביג ולמגה אור ב-160 מיליון שקל

4 שנים אחרי שהשיקה את מתחם המזון בשרונה, נפרדה ממנו גינדי החזקות. העסקה כוללת את מתחם המזון, אך לא את החניון הציבורי הצמוד למתחם ששוויו מוערך ב-240 מיליון שקל. בעבר ניהלה גינדי מו"מ למכירת השוק למליסרון ועזריאלי תמורת שווי גבוה בהרבה - 400-500 מיליון שקל

09.10.2019, 21:45 | אורנה יפת

אחרי ארבע שנים בלבד, גינדי החזקות נפרדת ממתחם הקולינריה שרונה מרקט. ל"כלכליסט" נודע כי חברות הנדל"ן ביג ומגה אור רכשו את שרונה מרקט בתמורה ל-160 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

גינדי החזקות הנמצאת בבעלותם של האחים ליטל, גיא, אבי, רועי ומנחם גינדי השיקה את המתחם ביולי 2015 ברעש גדול, אך לאורך השנים הוא ידע עליות ומורדות. בשנים הראשונות לפעילותו סבל שרונה מרקט מחילופי שוכרים תכופים.  

מנחם גינדי, גיא גינדי, ליטל גינדי, אבי גינדי ורועי גינדי מגינדי החזקות, צילום: אלירן אביטל מנחם גינדי, גיא גינדי, ליטל גינדי, אבי גינדי ורועי גינדי מגינדי החזקות | צילום: אלירן אביטל מנחם גינדי, גיא גינדי, ליטל גינדי, אבי גינדי ורועי גינדי מגינדי החזקות, צילום: אלירן אביטל

העסקה כוללת את מתחם הקמעונאות והאוכל, אך ללא החניון הציבורי הצמוד למתחם, ששוויו מוערך ב-240 מיליון שקל, ויישאר בשלב זה בבעלות גינדי החזקות.

זו אינה הפעם הראשונה שגינדי מנסה למכור את המתחם - הפעם בהצלחה. חברת הנדל"ן ניהלה כבר בעבר משא ומתן למכירת המתחם, בין היתר עם קבוצות הנדל"ן מליסרון ועזריאלי. בשבוע האחרון חודש במפתיע המשא ומתן למכירת השוק מול קבוצות ביג ומגה אור שרכשו אותו בסכום נמוך משמעותית מהשווי שדרשה גינדי החזקות במשא ומתן שניהלה מול מליסרון ועזריאלי, ואשר עמד על 400-500 מיליון שקל לשרונה מרקט.

מי שהובילו את העסקה הם מנכ"ל שרונה מרקט רו"ח ליאור אשכנזי ועו"ד אסף אדלר, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של גינדי החזקות. את המוכרים ייצגו עורכי הדין עופר זוזובסקי ומירי אליה קוש ממשרד שיבולת, וביג ומגה אור יוצגו על ידי עורכי הדין ארז תיק ויעל פלטאו בילו ממשרד ארז תיק ושות'.

שרונה מרקט הוא מתחם קולינרי מקורה הממוקם בצמוד לפארק גני שרונה, וכולל 90 חנויות, דוכנים ומסעדות שמשתרעים על פני 8,700 מ"ר. על פי נתונים של גינדי החזקות, עברו במתחם בשנה האחרונה למעלה מ-6 מיליון מבקרים. ליאור אשכנזי מנכ"ל שרונה מרקט מסר כי בגינדי בטוחים שהקונים "יובילו את הנכס להישגים אדירים".

בניגוד לגינדי החזקות, ביג מתמחה בניהול מרכזי קניות פתוחים, אך גם עבורה יהיה זה ניסיון ראשון בניהול מתחם קולינרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
אין להם מה לעשות איתה
תקשיב, הם קנו את המתחם נטו כדי להפעיל אותו או לשנות את יעודו... אין ספק שמדובר במתחם רווחי, וכך או כך - זוהי המומחיות של חברת ביג - מתחמי קניות בקרקע, לא ניתן לבצע כלום, מכיוןן שמתחתיהם יש חניון, ומעליהם קופלקס ענק של 3 מגדלים שכוללים משרדים ומגורים עם 324 יחידות דיור... אינני מאמין בחשיבתך...
תגובה ל-28  |  24.03.20
28.
אתם לא מבינים כלום
ביג ומגה אור לא מתעניינים להפעיל במחם הזה - הם מעוניינים בנדלן שהוא יושב עליו. הם קנו חתיכת אדמה במרכז של תל אביב, באחד האזורים הכי מבוקשים ויקרים מבחיר יחסית נמוך. על הדרך יש עליו במקרה מתחם אוכל כרגע שמכניס להם כסף בלי השקעה נוספת - אבל הם קנו את המקום בגלל הקרקע לא בגלל העסק שיש עליה. יש להם מספיק כסף לחכות שלוש שנים שהערך של המקום יעלה ואז למכור אותו שוב ברווח.
רוני  |  14.10.19
לכל התגובות