אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני בטיחות חדשים: ציון מלא לב.מ.וו, ציון חלקי בלבד לג'יפ ולפיג'ו צילום: EURONCAP

מבחני בטיחות חדשים: ציון מלא לב.מ.וו, ציון חלקי בלבד לג'יפ ולפיג'ו

ארגון הבטיחות האירופי EuroNCAP פירסם את תוצאות מבחני הריסוק של ארבעה דגמים חדשים, המיועדים כולם לשיווק בישראל במהלך החודשים הקרובים; פיג'ו 208 זכתה לציון חלקי בלבד בשל פגיעה באזור החזה שנגרמה לבובת הנהג; בבובות הריסוק שבג'יפ צ'רוקי תועדו פגיעות משמעותיות בצוואר

10.10.2019, 11:39 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EuroNCAP מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק של ארבעה דגמים חדשים - המיועדים כולם לשיווק בישראל במהלך החודשים הקרובים. במבחנים האמורים זכו שתי מכוניות בציון הבטיחות הגבוה ביותר (חמישה כוכבים), ואילו שתי מכוניות נוספות לא הצליחו להגיע אל הציון המלא, תופעה נדירה למדי בימינו.

קראו עוד בכלכליסט

ב.מ.וו במבחן ריסוק, צילום: EURONCAP ב.מ.וו במבחן ריסוק | צילום: EURONCAP ב.מ.וו במבחן ריסוק, צילום: EURONCAP

המכוניות שנבחנו על ידי הארגון הן ב.מ.וו סדרה 1, ב.מ.וו סדרה 3, פיג'ו 208 החדשה וג'יפ צ'רוקי. מניתוח הממצאים של מבחן הריסוק של הב.מ.וו סדרה 1 עולה כי רוב מאפייני ההגנה של הרכב נחשבו לטובים ותא הנוסעים עמד במבחן הריסוק בהצלחה - בין היתר עקב הימצאן של מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות; עם זאת, ראשי בובות הריסוק במושבים הקדמיים, מדגיש הארגון, סבלו מ"צליפת שוט". בדומה לאחות הקטנה, גם ב.מ.וו סדרה 3 החדשה זכתה לציון גבוה בכל הקשור להגנה על הנוסעים - ללא כל ממצאים חריגים.

עם זאת, כאמור, לא כל המכוניות שנבחנו על ידי הארגון זכו לציון המלא. מבדיקת ההערכה שניתנה לפיג'ו 208 עולה כי תא הנוסעים של ה-208 עמד היטב במבחן הריסוק, אך בובת הנהג נפגעה באזור החזה; בשל כך הוענק לה הציון Marginal (חלקי).

מעבר לכך, אחת הסיבות לציון החלקי היא הגנה לקויה שה-208 מעניקה להולכי רגל במקרה של תאונה; מדובר בקטגוריה הנבדקת כיום על ידי הארגון ומהווה חלק מהציון הכולל - וזו של הפיג'ו הוגדרה כחלקית בלבד, כאשר בובות הולכי רגל נפגעו באזור האגן.

ג'יפ צ'רוקי, שגם לא הצליח להגיע לציון המירבי, הצליח אומנם להפגין עמידות גבוהה של תא הנוסעים - אך בבובות הריסוק תועדו מקרי "צליפת שוט" משמעותיים, כלומר פגיעות בצוואר. גם במבחן פגיעה צידית תועדו פגיעות משמעותיות באזור החזה של בובות הריסוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות