אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נעלי ישו" ב-3,000 דולר נחטפו בתוך דקות צילום: MSCHF Nike

"נעלי ישו" ב-3,000 דולר נחטפו בתוך דקות

המותג mschf מברוקלין ייצר את הנעליים, שהן למעשה נעלי "נייק-אייר מקס 97", כשלסוליות שלהן הוזרקו מים קדושים מהירדן וגם טיפה של דם, המסמלת את דמו של המשיח. כמו כן יש צלב המושחל בשרוכים ורפידה אדומה לכבוד נעלי האפיפיורים

10.10.2019, 21:05 | שירות כלכליסט
מהדורה מוגבלת של סניקרס, אשר בסולייתן מים קדושים והן בורכו על ידי כומר, נמכרו בתוך דקות ספורות מרגע השקתן, למרות המחיר - 3,000 דולר לזוג.

קראו עוד בכלכליסט

המותג mschf הממוקם בברוקלין, ניו יורק, ייצר את הנעליים, שהן למעשה נעלי "נייק-אייר מקס 97" (אף שהעיצוב המחודש אינו קשור לנייקי) להם הוזרקו מים קדושים ממקור מים בנהר הירדן. למים, המשתקפים דרך הסוליה השקופה הוסף צבע, כדי להגביר את נראותם, כך סיפר יוצר הנעליים ל"פוקס ניוז".

לנעליים, הנקראות בקצרה ״נעלי ישו״, ונושאות פסקה מהברית החדשה, המתארת את ישו הולך על מים (מתיו 14:25) הוזרקה גם טיפה של דם, המסמלת את דמו של המשיח.

"נעלי ישו", צילום: MSCHF Nike "נעלי ישו" | צילום: MSCHF Nike "נעלי ישו", צילום: MSCHF Nike

בין שאר הפרטים הדתיים נמנים גם סוליה פנימית בניחוח שרף, צלב מושחל דרך השרוכים, ורפידה אדומה, בשל נעלי האפיפיורים בעבר. קופסת הנעליים עצמה מציגה מלאך, וחותם המזכיר מאוד את חותם הנצרות הרשמי.

 , צילום: MSCHF Nike צילום: MSCHF Nike  , צילום: MSCHF Nike

הנעליים, אשר נקנו בחנות הקמעונאית של נייקי, הוערכו ועוצבו מחדש על ידי המותג mschf במטרה לצחוק על תרבות שיתופי הפעולה. "חשבנו על החיבור שנעשה בין אריזונה אייס-טי ואדידס, בו האחרונה מכרה נעליים עליהן פרסומת לחברה המשווקת תה קר", סיפר ראש מחלקת מסחר דניאל גרינברג ל"ניו-יורק פוסט". "רצינו להציג אמירה, אודות האבסורדיות של תרבות שיתופי הפעולה בין חברות שונות. תהינו כיצד ייראה שיתוף פעולה עם המשיח ישו?״, הוא הוסיף.

 , צילום: MSCHF Nike צילום: MSCHF Nike  , צילום: MSCHF Nike

פחות מ 24 זוגות מנעלי ישו יוצרו ללא כוונה לייצר עוד, כך לפי החברה, למרות זאת גבריאל ווילי, מקים המותג רמז שכמו התגלותו השנייה של ישו, כך יכול להיות גם עם הנעליים בעתיד.

המותג mschf משחרר פריטים חדשים אחת לשבועיים בימי שלישי.

 , צילום: MSCHF Nike צילום: MSCHF Nike  , צילום: MSCHF Nike

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות