אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: 26 מתו ממחלה הקשורה לעישון סיגריות אלקטרוניות צילום: טי.אן.אס

ארה"ב: 26 מתו ממחלה הקשורה לעישון סיגריות אלקטרוניות

כך לפי נתון עדכני של המרכז למניעת מחלות; עד כה היה ידוע על 18 מקרי מוות כתוצאה משימוש בסיגריות אלה נכון לשבוע שעבר; רוב מקרי התחלואה היו משאיפת אדי מריחואנה, ורק מיעוטם משאיפת ניקוטין. בסך הכל ידוע על 1,300 חולים מעישון הסיגריות האלקטרוניות

10.10.2019, 21:47 | שירות כלכליסט
מחלת ריאות קטלנית שנקשרה מדעית לשימוש בסיגריות אלקטרוניות גבתה עד כה את חייהם של 26 אנשים ב-21 מדינות בארה"ב, וכעת מנסים מדענים לזהות את מקור ההתפרצות, כך הודיע היום (ה') המרכז למניעת מחלות (CDC).

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעלייה בהשוואה לנתון של 18 מקרי מוות שנמסר בשבוע שעבר. זאת בנוסף ל-219 מקרי תחלואה חדשים שאובחנו, כך על פי ה-CDC על סמך מידע שנאסף עד יום שלישי השבוע. המרכז מסר שהמספר הכולל של מקרי הפגיעה כתוצאה מעישון סיגריות אלקטרוניות עומד בשלב זה כנראה על 1,299. הנפגעים אובחנו עד כה ב-49 מדינות בסך הכל, עלייה לעומת 48 שנרשמו בשבוע שעבר, וזאת בנוסף לבירה וושינגטון ולאיי הבתולה.

עישון סיגריה אלקטרונית, צילום: רויטרס עישון סיגריה אלקטרונית | צילום: רויטרס עישון סיגריה אלקטרונית, צילום: רויטרס

אנשי מערכת הבריאות עדיין לא יודעים מהו הגורם הוודאי לתחלואה. מתוך המקרים בהם ידוע באיזה חומר השתמשו החולים בעת העישון, כ-76% מהם דיווחו שעישנו THC, המרכיב הפעיל במריחואנה, בעוד 13% דיווחו שהשתמשו רק בניקוטין. המחלה פוגעת בעיקר בגברים ו-80% מהחולים הם מתחת לגיל 35. טווח הגילאים של החולים נע בין 15 ל-75.

ד"ר אנה שוצ'אט, המנהלת בפועל של ה-CDC, הגדירה בשבוע שעבר את האירועים כ"התפרצות מאוד מדאיגה" שלא מראה סימני היעלמות. "לא ראינו ירידה במספר המקרים החדשים. המידע שבידינו מראה על מגמה יציבה", דברי שוצ'ט.

ה-CDC הקצה יותר מ-100 רופאים וחוקרים לטיפול בהתפרצות מאז החלה להסתמן כאיום על בריאות הציבור בחודש יולי. הרופאים אמרו בתחילה שהמחלה דומה לסוג נדיר של דלקת ריאות, הכולל הצטברות שומן, אך מחקר עדכני יותר מטיל ספק בהנחה הזאת. חוקרים מה-Mayo Clinic פרסמו מחקר לפיו "אדים כימיים רעילים" עשויים להיות הגורם למחלה. זאת לאחר שבחנו ביופסיה של 17 בני אדם שלפי החשד חלו במחלה המסתורית.

ה-CDC ממליץ עתה להימנע מעישון סיגריות אלקטרוניות, ובמיוחד לא כאלה המבוססות על מריחואנה ועל חומרי מילוי לסיגריות הנמכרים ללא השגחה ברחוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות