אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רחוב סומסום" תחשוף: אמא של קרלי מכורה למשככי כאבים צילום: Sesame Street

"רחוב סומסום" תחשוף: אמא של קרלי מכורה למשככי כאבים

ההתמכרות שמכה בארה"ב מגיעה עתה לתוכנית הילדים האהובה; לפי דיווח, הבובה קרלי תספר את סיפורה לדמויות האחרות, ובמקביל יקבלו הצופים הצעירים הסבר אודות התופעה

11.10.2019, 13:30 | שירות כלכליסט

תוכנית הילדים האמריקאית רחוב סומסום עומדת לחשוף שהאמא של אחת החבובות סובלת מהתמכרות למשככי כאבים (אופיואידים).

קראו עוד בכלכליסט

הבובה קרלי הופיעה לראשונה בסדרה מוקדם יותר השנה כבובה שנמצאת תחת חסותה של משפחת אומנה. היא אמורה לחשוף בקרוב שהגיעה לשם כיוון שלאמה הייתה "בעיה של גדולים". לכ-5.7 מיליון ילדים בני פחות מ-11 בארה"ב יש הורה שסובל מהתמכרות כלשהי, כך על פי AP. קרלי תספר את סיפורה בפרויקט רחוב סומסום בקהילה, שמנוהל ע"י Sesame Workshop, ארגון ללא מטרות רווח שעומד מאחורי התוכנית.

קרלי משמאל, צילום: Sesame Street קרלי משמאל | צילום: Sesame Street קרלי משמאל, צילום: Sesame Street

בפרקים המקוונים, קרלי מספרת לאלמו ולבובה נוספת על פגישותיה של אמה ועל הפגישות המיוחדות בהן היא מבלה זמן עם ילדים נוספים שעוברים חוויה דומה. בפרק מסביר גם אביו של אלמו – לואי - מהי התמכרות. בסדרה מופיעה גם סליה, ילדה בת עשר מקליפורניה שהוריה "עברו את זה". על פי המרכז האמריקאי למניעת מחלות, 399 אלף מקרי מוות בשנים 1999-2017 קשורים לאופיואידים. כ-192 איש מתו מנת יתר של אופיואידים מדי יום בארה"ב בשנים האלה.

שרי ווסטין, נשיאת הפילנטרופיה החברתית ב-Sesame Workshop, אמרה: "התמכרות בד"כ נתפסת כנושא של מבוגרים, אך היא משפיעה על ילדים בדרכים שלא תמיד נראות. החיים עם הורה שנאבק בהתמכרות יכולים להיות אחד המצבים המלחיצים עבור ילדים צעירים ומשפחותיהם".

רחוב סומסום היא חביבתם של ילדים מאז שנת 1969, והיא משודרת ברשות השידור הציבורית האמריקאית כמו גם בערוץ HBO.

בדצמבר האחרון נכנסה לתכנית לילי, בובה חסרת בית בת שבע. לילי אמרה לצופים שהיה עליה לעזוב את ביתה ושמאז היא גרה בכל מיני מקומות. ב-2017 הצטרפה לתכנית חבובה אוטיסטית בשם ג'וליה. בתכנית הופיעו גם דמויות של ילדים סבלו מבריונות וכאלה שהוריהם יושבים בכלא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות