אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקואליציה של ליברה קורסת: ויזה, איביי ומאסטרקארד נוטשות את הפרויקט צילום: רויטרס

הקואליציה של ליברה קורסת: ויזה, איביי ומאסטרקארד נוטשות את הפרויקט

שבוע אחרי הודעת פייפאל כי לא תשתתף בפרויקט המטבע הוירטואלי, אבני הדומינו של ליברה ממשיכות ליפול וענקיות נוספות מודיעות על פרישה מהפרויקט. מדובר בחדשות רעות לראשי פייסבוק, רגע לפני עדותו בנושא של מארק צוקרברג בבית הנבחרים

12.10.2019, 09:05 | שירות כלכליסט
ויזה, איביי, סטרייפ ומאסטרקארד נוטשות את פרויקט ליברה - המטבע הוירטואלי של פייסבוק, כך לפי הכרזת החברות אתמול. החדשות מגיעות שבוע אחרי הודעתה של פייפאל כי היא מושכת את השתתפותה בפרויקט, בזמן שמחוקקים ממשלתיים ממשיכים לבחון את התוכנית.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שהגיעה לאחר ההחלטה נמסר כי החברות מכבדות את הפרויקט ורואות את הפוטנציאל הקיים בו. עם זאת, הן בוחרות למקד את תשומת ליבן בדברים אחרים. דובר מטעמה של חברת סטרייפ מסר בהודעה כי החברה ״תומכת בפרויקט אשר שם לעצמו מטרה את הנגשת הסחר המקוון לכמה שיותר אנשים בעולם. ״חברת סטרייפ ״שומרת לעצמה עדיין את האפשרות לעבוד עם פרויקט ליברה בשלב מאוחר יותר״, הוסיף הדובר.

המטבע הוירטואלי של פייסבוק ליברה, צילום: facebook המטבע הוירטואלי של פייסבוק ליברה | צילום: facebook המטבע הוירטואלי של פייסבוק ליברה, צילום: facebook

דובר חברת ויזה מסר כי החברה ״תמשיך להעריך את הפרויקט וכי ההחלטה הסופית בעניין תיקבע על ידי מספר משתנים, כולל יכולתו של הפרויקט למלא באופן שלם את כל הדרישות הרגולטוריות. תמיכתה המתמשכת של ויזה בפרויקט מגיעה מתוך אמונתה שרשת בלוקצ׳יין, המפוקחת בחוכמה יכולה להעלות את השימוש בתשלום דיגיטלי בטוח בקרב אנשים רבים ובמקומות שונים, בעיקר בשווקים המתפתחים.

הקואליציה המקורית של 28 התאגידים שתמכו בפרויקט ליברה מידלדלת בזמן שמחוקקים מתחילים להעלות שאלות לגבי השפעתו של המטבע החדש על מטבעות מקומיים וכיצד מובילי הפרויקט יכולים להבטיח הגנה על הצרכנים. Mercadopago ו-PayU הן כעת שתי חברות התשלומים היחידות הממשיכות לתמוך במטבע הווירטואלי, נכון לאתמול בצהריים. תומכים מקוריים כמו אובר וליפט אמרו ל CNBC שאין שינוי במעורבותם בפרויקט.

לחברות קל יותר לפרוש מהפרויקט אחרי הודעתה של פייפאל בנושא שהגיעה בשבוע שעבר. החדשות אודות פרישת איביי, סטרייפ ומאסטרקארד, כולן אחת אחרי השנייה, מרמזות על כך שכל החברות החלו לחשוב על פרישה בערך באותו הזמן. ההחלטה מגיעה לפני ישיבה מתוכננת של ראשי ליברה שתתקיים ביום שני. שבוע מאוחר יותר הפרויקט יעלה שלב כאשר יוצג לפני מחוקקים אמריקאים, בזמן שמנכ״ל פייסבוק מארק צוקרברג יעיד בפני וועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל - 8 - נכון, ולא נכון
ה"מטבע" בעמרכת הוא סוג של אסימון. הרעיון של להעביר כסף בין "ארנקים" מבלי להעבירו במערכת סליקה חיצונית, או דרך חברות האשראי והבנקים אפשרי גם בפיי פאל. אפשר לצבור כסף בחשבון פיי פאל, מבלי להעבירו ל"עולם האמיתי". אמנם בחשבון של פיי פאל, האסימון נקרא דולאר, והוא שווה בערכו לדולאר של העולם האמיתי, אבל - כל עוד לא העברת אותו החוצה, הוא אסימון כמו ליברה. כך שלא מדובר ב"מטבע", אלא במערכת סליקה בלבד. דרך אגב - למי שאינו מכיר - מערכת כזו עובדת כבר כמה וכמה שנים בסקנד לייף. קונים "מטבעות" של סקנד לייף, ואפשר לשלם איתם לשחקנים אחרים, שבתורם, יכולים גם למשוך כסף חזרה עולם האמיתי.
המגיב  |  14.10.19
7.
ליברה הוא מטבע קריפטו, הארנק הוא אפליקציה
רצוי לדייק לפני שמכפישים, ליברה לא יכולה להיות אפליקציית תשלומים בלבד, שכן היא אמורה לשמש לעסקאות בינלאומיות בלי קשר למדינת המוצא של מקבל או נותן השירות, כאשר מחיר המטבע צמוד לדולר, בצורה כזו אין פערי המרה, ניתן להיכנס ולצאת מהמטבע בצורה שקופה.
מנחם עייני  |  13.10.19
לכל התגובות