אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדמה: הרווח הנקי ברבעון השלישי צפוי לעמוד על 43-35 מיליון דולר

אדמה: הרווח הנקי ברבעון השלישי צפוי לעמוד על 43-35 מיליון דולר

חברת האגרוכימיה מפרסמת את התחזית, כשברבעון המקביל אשתקד נרשם רווח נקי של 40 מיליון דולר; לפי הערכתה, היא תרשום שיא מכירות אם כי אינה מציינת נתון מספרי

13.10.2019, 13:41 | חזי שטרנליכט

הרווח הנקי המתואם של יצרנית מוצרי האגרוכימיה אדמה צפוי לעמוד על 35 מיליון דולר עד 43 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, זאת לעומת נתון של 40 מיליון דולר בתקופה המקבילה. כך עולה מתחזית מוקדמת שהחברה פרסמה היום (א').

קראו עוד בכלכליסט

אדמה, בעבר מכתשים אגן, שנרכשה על ידי כמצ'יינה הסינית מחויבת לדווח מדי רבעון בשנה החולפת את התחזית לתוצאות הכספיות שלה. זאת לאחר שהחברה האחות, סינג'נטה, רכשה ממנה מוצרים והובילה לרישום רווח נקי חריג ב-2018. אדמה מוזגה לתוך חברת סנונדה והיא נסחרת בבורסת שנזן שבסין.

רובוט מעופף של אדמה, צילו: יחצ רובוט מעופף של אדמה | צילו: יחצ רובוט מעופף של אדמה, צילו: יחצ

באדמה מעירכים כי החברה תרשום שיא במכירות ברבעון השלישי, עם צמיחה חד-ספרתית גבוהה במונחים דולריים, ואף מעל 10% במונחי יואן, לעומת התקופה המקבילה בשנת 2018. ההיקף המספרי של המכירות לא מפורסם כחלק מהתחזית. לדברי החברה, המכירות צפויות לצמוח כתוצאה מביצועים חזקים שנבעו מצמיחה עסקית במרבית אזורי הפעילות שלה והעלאות מחירים, וחרף תנאי השוק הקשים מולם היא פועלת מתחילת השנה.

לפי אדמה, היא ממשיכה לצמוח בברזיל ובשאר אמריקה הלטינית, כשהיא מעמיקה ומרחיבה את החדירה לשווקים וממנפת את סל המוצרים המבודל שלה. ביצועי החברה באירופה היו חזקים, על אף הבצורת ששררה באזור. במהלך הרבעון נרשמה התאוששות חלקית בצפון אמריקה לקראת סוף העונה בהמשך לתנאי מזג האוויר הקשים ששררו במחצית הראשונה של השנה. בסין, אדמה ממשיכה לצמוח בקצב דו-ספרתי משמעותי במכירות מוצריה. 

לפי החברה, הצמיחה החזקה במכירות במהלך הרבעון נעשתה תוך המשך שיפור בתמהיל סל המוצרים, וקוזזה בחלקה על ידי עלויות רכש גבוהות יותר. ה-EBITDA צפוי לצמוח ביחס לתקופה המקבילה, על אף אבדן ההכנסות ממכירת מוצרי המפעל שלה שהושבת בג'ינגזו שבהסין, ורישום עלויות – אם כי נמוכות יותר – בגין ההשבתה. זאת מאחר שנרשמת עלייה ההדרגתית בהיקף הייצור במקום. הוצאות המימון צפויות להיות גבוהות ביחס לתקופה המקבילה, ומקוזזות חלקית על ידי הוצאות מס נמוכות יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות