אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליפורניה: חברת האנרגיה פושטת הרגל דחתה הצעת עיריית סן פרנסיסקו לרכוש את קווי המתח שלה צילום: בלומברג

קליפורניה: חברת האנרגיה פושטת הרגל דחתה הצעת עיריית סן פרנסיסקו לרכוש את קווי המתח שלה

לדברי מנכ"ל PG&E, ההצעה, בהיקף של 2.5 מיליארד דולר, מעריכה בחסר את שווי הנכסים, ולא תשרת את האינטרסים של לקוחות החברה; בעירייה לא מוותרים: "עלינו לקחת בחזרה את השליטה על שירותי החשמל"

13.10.2019, 17:25 | שירות כלכליסט

PG&E, חברת האנרגיה פושטת הרגל מקליפורניה, דחתה הצעה בסך 2.5 מיליארד דולר של עיריית סן פרנסיסקו לקנות את קווי המתח שלה, ותשתיות נוספות בעיר, וכינתה את ההצעה לא נאותה.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה מעריכה בחסר את שווי הנכסים, ולא תשרת את האינטרסים של לקוחות החברה, כתב מנכ"ל PG&E, ביל ג'ונסון, במכתב ששלח לראש עיריית סן פרנסיסקו, לונדון בריד, ולפרקליט העיר, דניס הררה.

לדבריו, אסטרטגיית החברה לנסות ולצאת ממצב פשיטת הרגל אינה כוללת מכירה של נכסיה. "למרות שאיננו יכולים לקבל את הצעתך, ברצוננו להבהיר ש-PG&E תמשיך לשרת את העיר בדרך הטובה ביותר עבור תושביה ועסקיה", כתב ג'ונסון.

עיריית סן פרנסיסקו הגישה את ההצעה בספטמבר, שמונה חודשים לאחר שהחברה הגישה בקשה להגנה בפני נושים (צ'פטר 11).

שריפה בקליפורניה ב-2018, צילום: אי.פי שריפה בקליפורניה ב-2018 | צילום: אי.פי שריפה בקליפורניה ב-2018, צילום: אי.פי

בריד והררה הגיבו ביום שישי למכתב באומרם שהעיר תמשיך לפעול לרכישת הנכסים החשמליים של החברה. לדבריהם, טיעוני המנכ"ל בתגובה להצעתם "אינם עולים בקנה אחד" עם הניתוח המקיף שבוצע ע"י העיר ויועציה הפיננסיים.

"איננו מופתעים מתגובתה של PG&E עד כה, אבל גם איננו מוותרים. כעת יותר מאי פעם, ברור שעלינו לקחת בחזרה את השליטה על שירותי החשמל של סן פרנסיסקו ולהגיע לעצמאות אנרגטית", כתבו.

החברה מסן פרנסיסקו הגישה כאמור בקשה להגנה מפני נושים בינואר, בעקבות שריפות הענק שהתחוללו ב-2017 ו-2018 ובעקבותיהן הואשמה באוזלת יד ובכשלים בציוד שהיא מפעילה. באותו זמן חזתה החברה הפסדים של כ-30 מיליארד דולר בעקבות השריפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מראה בדיוק מה סכנות ההפרטה
למי שלא הבין- החברה הזאת החליטה להשבית את החשמל לאלפי בתים רק כדי לחסוך בכסף (כדי לא לתקן קווים שיכולים לגרום לשריפה, פשוט הורידו את השאלטר כי היה צפוי מזג אוויר חם בסיכון לשריפות) חברה מסחרית, מפסידה, שגורמת לאיזור ענק וסופר מערבי להתנהל בלי חשמל
שרית  |  15.10.19
2.
כמו אנרון, גם כאן, חברה אחת מחזיקה בב*צ*ם מאות אלפי אמריקאים
ומכוון שכך, הם לא יוותרו, ולא יאפשרו פירוק החברה, וטיפול במנהליה שהביאו אותה למצב הנוכחי. הפרטה של שירות חיוני, כמו חשמל ומים, מוביל לכך שלא ניתן יהיה לשלוט ולפקח על השירות, על קיומו, על איכותו, ועל מחירו. רק לא מזמן גילו כאן שחברות ההתפלה משחקות משחקים מול הבקרה, ומשנות את דרגת המליחות כאשר מתבצעת דגימה, וביתר הזמן, המים אינם עומדים בתקן. ובמקום לטפל בחברות ביד קשה, ובהלאמה מידית של המתקנים, ה"עונש" היה זכיה נוספת במכז להקמת מתקני התפלה.
המגיב  |  14.10.19
לכל התגובות