אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מטיל סנקציות על טורקיה: "אם צריך אחריב את כלכלתה" צילום: בלומברג

טראמפ מטיל סנקציות על טורקיה: "אם צריך אחריב את כלכלתה"

נשיא ארה"ב הודיע הערב כי בעקבות תוקפנותה של טורקיה בצפון-מזרח סוריה, תנקוט ארה"ב שורה של צעדים כלכליים כלפי המדינה. המכס על הפלדה יועלה ל-50%, ובמקביל יופסקו השיחות על הסכם סחר של 100 מיליארד דולר. בהמשך יוטלו סנקציות כבדות על בכירים בהווה ובעבר בממשל הטורקי: "מוכן להרוס את הכלכלה הטורקית אם מנהיגי המדינה ימשיכו לצעוד בדרך מסוכנת"

14.10.2019, 23:07 | שירות כלכליסט

בעקבות תוקפנותה של טורקיה בסוריה, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מטיל סנקציות על המדינה, כפי שהודיע מוקדם יותר. הערב (ב') אמר טראמפ כי הוא מעלה את המכס על פלדה טורקית ל-50% - הרמה הקודמת לפני הפחתת המכס שבוצעה בחודש מאי האחרון. במקביל אמר טראמפ כי הוא עוצר לאלתר את השיחות עם טורקיה שמתנהלות על הסכם סחר בשווי 100 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

"בקרוב אוציא צו שיחיל סנקציות על בכירים בהווה ובעבר בממשל הטורקי ועל כל מי שתורם לחוסר היציבות בצפון-מזרח סוריה", מסר טראמפ בהודעה כתובה ששיגר. "הצו יאפשר לארה"ב להטיל סנקציות קשות נוספות על כל מי שעשוי להיות מעורב בהפרת זכויות אדם, מונע מאנשים לשוב לבתיהם או מאיים על השלום, הביטחון והיציבות בסוריה".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: Reuters נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: Reuters נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: Reuters

לדברי טראמפ, מאז כניסתו לתפקיד הוא שיחרר 100% מהשטחים שנכבשו על ידי דאעש: "טורקיה לא יכולה לסכן את הישגים אלה", כתב טראמפ. "טורקיה חייבת להעדיף הגנה על מיעוטים אתניים ודתיים, במיוחד פגיעים, בצפון סוריה". הנשיא האמריקאי ציין כי "התוקפנות של טורקיה מסכנת את השלום, הביטחון והיציבות באזור. הייתי ברור לגמרי עם הנשיא ארדואן בנושא".

טראמפ חותם את הודעתו באיום ברור לנשיא הטורקי: "ארה"ב תשתמש באגרסיביות בסנקציות כלכליות לעבר אלה שמאפשרים ומממנים את המעשים הללו בסוריה. אני מוכן לגמרי להרוס את כלכלת טורקיה מן היסוד, אם מנהיגי טורקיה ימשיכו בדרך המסוכנת וההרסנית הזאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות