אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש תשקיע 5.4 מיליון יורו בחברת אשראי אירית צילום: ישראל הדרי

מיטב דש תשקיע 5.4 מיליון יורו בחברת אשראי אירית

בית ההשקעות מתרחב בתחום האשראי וירכוש 45% מחברה אירית בשם לוטוס המעניקה הלוואות ליזמים בתחום הבנייה. מיטב דש התחייבה להשקיע 16.8 מיליון יורו לטובת העמדת הלוואות עתידיות ללקוחות לוטוס

15.10.2019, 10:03 | רחלי בינדמן

מיטב דש ממשיכה להתרחב לתחומי השקעות אלטרנטיבים בתחום האשראי: בית ההשקעות ומשקיעים נוספים חתמו על הסכם לרכישת 85% ממניות לוטוס, חברת ניהול אשראי ליזמי ומשקיעי נדל"ן הפועלת באירלנד ונמצאת בשליטת דייויד גרין. 

קראו עוד בכלכליסט

מיטב ושני רוכשים נוספים ישלמו על חלקם 10.35 מיליון יורו, מתוכם מיטב דש תשקיע 5.4 מיליון יורו שיקנו לה 45% בחברה הנרכשת. יתרת ה-15% תישאר בידי מנהלי לוטוס – איאן לוולאר, איידן טוט ודיוויד גרין עצמו.

המוכרים יהיו זכאים לתשלומים עתידיים של 2.4 מיליון יורו, בכפוף לעמידה ביעדים עסקיים של החברה. לוטוס הוקמה ופועלת באירלנד, בעיקר בדבלין, מזה כשש שנים ומנהלת עבור משקיעים תיקי הלוואות מגובות בשעבודים בהיקף של כ-115 מיליון יורו. תיקי האשראי מורכבים מהלוואות בעיקר ליזמים למימון בנייה, ובחלקם הקטן יותר הלוואות גישור למימון נכסי נדל"ן בנויים.

דבלין, אירלנד, צילום: בלומברג דבלין, אירלנד | צילום: בלומברג דבלין, אירלנד, צילום: בלומברג

מיטב דש התחייבה להשקיע (בעצמה או באמצעות צדדים שלישיים) בתיק האשראי שבניהול לוטוס 16.8 מיליון יורו לטובת העמדת אשראי ללקוחות לוטוס.

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש אמר כי "לאחר בחינה מצאנו שהשוק האירי מהווה הזדמנות עסקית, לאור הביקוש הגדול לבנייה למגורים והמחסור באשראי חוץ בנקאי זמין ויעיל ליזמי הנדל"ן. לאור זאת, התשואות שניתן לקבל לעומת הסיכון הקיים, נראים לנו אטרקטיביים. זוהי עסקה ראשונה של מיטב דש באירופה ואנחנו מאמינים בפוטנציאל התרומה העתידית של עסקים בשווקים אטרקטיביים בחו"ל לצמיחה ולרווחים של החברה".

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, צילום: עמית שעל אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש | צילום: עמית שעל אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותתגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
לכאורה נראית עסקה מעניינת
מיטב דש רוכשת את השליטה (45% וזכות למינוי רוב הדירקטורים ויו"ר הדירקטוריון) בקרן השקעות פרטית (PE) הפועלת בתחום מימון מיזמי נדל"ן באירלנד. היא חוברת למנהלי החברה המנוסים שיהפכו לבעלי מניות על חשבון המייסד, David Grid מנהל קרן גידור ו- Family Office הנושאת את שמו (שעשוי להתחרות בחברה דרך Cara Infinity Investments). התרומה העיקרית של מיטב לעסקה היא באפשרות להרחבת תיק ההלוואות ואף רכישת הלוואות ביחס סיכוי סיכון סביר. אבל איך משקיע מתעניין, או אני כבעל עניין בחברה, יכול לדעת האם ועד כמה העסקה טובה לחברה ? בדיווח החברה לא מפורסמים נתוני ההכנסות והרווחיות של החברה הנרכשת ואף לא את המאזן הכספי שלה, לא מפורסמים נתונים על תיק ההלוואות ומצב תפקודן הנוכחי ובעבר. כמו גם אין שום מידע על שוק הנדל"ן באירלנד בשנים האחרונות, השחקנים האחרים המתחרים בתחום ותחזיות עתידיות. אולי אני מבקש הרבה, אולי גם יותר מידי, אבל במינימום הנוכחי קשה למשקיע לקבל החלטה ולמעשה צריך להמתין לפחות כמה רבעונים או עד דו"ח ברנע כדי לקבל מידע שיכול היה להינתן כבר עכשיו. בהצלחה לחברה
בעל עניין במטדש  |  15.10.19