אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפאל סיפקה לצבא ארה"ב מערכות "מעיל רוח" ראשונות צילום: רפאל

רפאל סיפקה לצבא ארה"ב מערכות "מעיל רוח" ראשונות

כפי שנחשף בכלכליסט, האמריקאים הרחיבו את ההצטיידות במערכת ההגנה האקטיבית ל-4 חטיבות שריון, עבור חצי מיליארד דולר

15.10.2019, 11:34 | אודי עציון

חברת רפאל מסרה בשבועות האחרונים את המשלוח הראשון של מערכת ההגנה האקטיבית 'מעיל רוח' (TROPHY), עבור טנקי האברמס של צבא היבשה האמריקני. 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במערכות שהוזמנו עוד ב-2018, עבור חטיבה ראשונה שתצויד במערכת. בתחילת 2019 הזמין צבא ארה"ב מערכות הגנה לשלוש חטיבות נוספות, ושווי העסקה צמח מ-200 מיליון דולר לחצי מיליארד דולר.

רפאל מספקת את המערכות ביחד עם שותפתה האמריקאית, לאחר שהתאימו אותה לצרכי צבא היבשה בארה"ב. לפי החוזה, מעל ל-50% מייצור המכלולים של מערכת מעיל רוח מתבצע בארה"ב, אך ההרכבה הסופית מתבצעת בארץ, כפי שמתרחש גם בייצור מיירטי "כיפת ברזל" של רפאל עבור צה"ל וצבא ארה"ב.

גמ"ש נמר עם מערכת הגנה מעיל רוח, צילום: מנהלת תכנית המרכבה במשרד הביטחון גמ"ש נמר עם מערכת הגנה מעיל רוח | צילום: מנהלת תכנית המרכבה במשרד הביטחון גמ"ש נמר עם מערכת הגנה מעיל רוח, צילום: מנהלת תכנית המרכבה במשרד הביטחון

"מעיל רוח" כבר מותקנת על מאות טנקי מרכבה סימן 3 ו-4 וכן על גבי נגמ"שי נמ"ר בצה"ל, ולרפאל חוזה לייצור אלפי מערכות נוספות. מאז 2011 יירטה המערכת מספר רב של טילי נ"ט שנורו לעבר השריון הצה"לי בעזה והיא מערכת ההגנה האקטיבית היחידה בעולם שנמצאת בשירות מבצעי. המערכת מצוידת במכ"ם מתוצרת אלתא, שבבעלות התעשייה האווירית.

מנכ"ל רפאל, אלוף (במיל') יואב הר-אבן, אמר בטקס המסירה של המערכות לארה"ב שהתקיים בחודש שעבר, כי "רפאל גאה לספק את המשלוח הראשון של מערכת מעיל רוח ללוחמים האמריקנים, זאת תוך עמידה מלאה במסגרת הזמנים המאתגרת שהוקצבה לנו.

מערכת מעיל רוח קל של רפאל, צילום: רפאל מערכת מעיל רוח קל של רפאל | צילום: רפאל מערכת מעיל רוח קל של רפאל, צילום: רפאל

זהו סיפוק גדול לדעת שטכנולוגיה המפותחת בישראל לאורך שנים של השקעה, ניסויים ופעילות בשדה הקרב, תהווה תפקיד מהותי בהגנה על חיי חיילים אמריקנים, בדיוק כפי שהגנה על חיי חיילים ישראלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות