אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל מניות בברקשייר האת'וויי נגד באפט: "מוצץ אצבע" צילום: רויטרס

בעל מניות בברקשייר האת'וויי נגד באפט: "מוצץ אצבע"

דיוויד רולף, הבעלים ומנהל ההשקעות בווג'ווד פרטנרס, הודיע ללקוחות על ההחלטה לממש את המניות בברקשייר, לאחר עשור של אכזבות: ״השוק השורי יכול היה להיות התפתחות מדהימה בקריירה של האדונים באפט וסגן היושב ראש צ׳רלי מונגר - הצעדים שביצעו לא מעוררים ביטחון שהם עדיין בשיאם"

15.10.2019, 14:57 | שירות כלכליסט
לדיוויד רולף, בעל מניות בברקשייר האת׳ווי והבעלים של חברת ההשקעות בוודג׳ווד פרטנרס, נמאס מוורן באפט. רולף כותב בפנייה לקוחות שלו כי לאחר שהחזיק במניות ברקשייר במשך עשורים דרך החברה שבבעלותו החליט לממש את המניות.

קראו עוד בכלכליסט

רולף מציין במכתב ללקוחות כי הוא מתוסכל מקופת המזומנים הענקית שעליה שומרת קבוצת האחזקות (120 מיליארד דולר נכון לסוף הרבעון השני), על השקעות חסרות מעוף ועל שורה של הזדמנויות השקעה שפוספסו על ידי על ידי האורקל מאומהה בעשור האחרון של העליות בשווקים. רולף מחזיק באמצעות החברה שלו 48,000 מניות ברקשייר מסוג B בשווי של 10 מיליון דולר.  

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

״מציצת אצבע לא חילצה את מניות היינז במהלך השוק השווי הגדול״ כתב רולף ללקוחותיו במכתב שליש רבעון. ״השוק השורי יכול היה להיות התפתחות מדהימה בקריירה של האדונים באפט וסגן היושב ראש צ׳רלי מונגר. קראפט היינז הייתה השקעה שלא השתלמה לברקשייר, בעיקר מאז 2018 כאשר המנייה איבדה בערך שני-שליש מערכה. צעדים כאלה ״לא מעוררים ביטחון שבאפט ושות׳ עדיין בשיאם. אמר רולף

באפט ומוגנר הם בני 89 ו-95 בהתאמה, ושמועות לגבי מחליפים עתידים מרחפות באוויר זה שנים. בפגישה השנתית של בעלי המניות אומר באפט כי המנהלים הוותקים הוותיק גרג אבל ואג׳יט ג׳איו עתידים יום אחד להצטרף אליו ולמוגנר לענות על שאלות, רמז לכך שהשניים הם היורשים הפוטנציאלים.

רולף גם ציין שברקשייר פיספסו שתי הזדמנויות גדולות בתחילת השוק השורי בכך שלא השקיעו בחברות כרטיסי אשראי גדולות כמו מסטרקארד או ויזה. בעשור האחרון זינקה ויזה ביותר מ-1,300% ומאסטרקארד ביותר מ-1,800%. ברקשייר מחזיקה מניות בשתי החברות האלו, אך הן חלק קטן מאוד מהתיק של החברה. ״שתי המניות האלו היו אמורות להיות הליכה בפארק בשביל באפט״ אמר רולף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות