אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל נסוגה ממכירת חברת פרולקטל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

כיל נסוגה ממכירת חברת פרולקטל

ההצעות לרכישת חברת חלבוני החלב היו נמוכות מ־400 מיליון דולר כפי שכיל דרשה

16.10.2019, 08:01 | נווית זומר

כיל החליטה לסגת ממכירת חברת פרולקטל האוסטרית שמייצרת חלבוני חלב, כך נודע ל"כלכליסט". זאת, לאחר שההצעות שהתקבלו לרכישתה היו נמוכות מהמחיר שאותו כיל שאפה לקבל - 400 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

עופר ליפשיץ, מנכ"ל חטיבת פתרונות הפוספטים של כיל, שפרולקטל פועלת במסגרתה, אמר ל"כלכליסט" כי "מדובר במפעל רווחי וטוב. לא קיבלנו את המחיר שרצינו, והחלטנו לרדת מהמכירה".

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בחודש מאי האחרון העמידה כיל את פרולקטל למכירה, ואף שכרה את שירותיו של בנק ההשקעות ברקליס לשם כך. המחיר שביקשה היה גבוה פי 3.5 מהמחיר שבו רכשה את החברה ארבע שנים קודם לכן - 100 מיליון יורו (115 מיליון דולר באותה העת). כיל החליטה למכור את החברה במסגרת ההתמקדות בעסקי הליבה שלה, שאותה הנהיג המנכ"ל רביב צולר, שנכנס לתפקידו לפני כשנה וחצי.

פרולקטל מעסיקה יותר מ־200 עובדים במפעל שלה באוסטריה, ומוצריה נמכרים ב־35 מדינות באסיה, מערב אירופה, ישראל ומדינות נוספות במזרח התיכון. סין נמנית גם היא עם המדינות שבהן פועלת החברה והיא אחראית לנתח נכבד מהמכירות שלה.

בתוך כך, כיל הודיעה אתמול שתשקיע 20 מיליון דולר בפיתוח והרחבה של טכנולוגיית רוביטאריס, לייצור חלבון חלופי לשוק תחליפי הבשר.  

מנכ"ל כיל רביב צולר , צילום: עמית שעל מנכ"ל כיל רביב צולר | צילום: עמית שעל מנכ"ל כיל רביב צולר , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות