אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתנה לחג: עוד פקקים צילום: נמרוד גליקמן

דעה

מתנה לחג: עוד פקקים

לפני החג עדכן משרד האוצר שיפסיק לשלם את מלוא הסבסוד שמגיע לחברות האוטובוסים; הבוקר תעלה שיירה של כ־40 אוטובוסים לירושלים, ולאחר צפירות מחאה תסתובב ותחזור לאזור נתב"ג במהירות הנסיעה הכי איטית שרק אפשר. המסר: המדינה לא יכולה לבטל חד־צדדית תשלומים רק כי היא לא מתפקדת

16.10.2019, 07:55 | ליאור גוטמן

אלו מכם שתכננו לעלות הבוקר (ד') לירושלים, או לנסוע בשעות הצהריים מעיר הבירה לאזור המרכז, כדאי שתשקלו להתארח אצל חברים כאושפיזין. זה לא בגלל הגשם, או סופות הרעמים המאיימות, אלא בשל הפקק שישתרך אחרי שיירה של כ־40 אוטובוסים שתצא בבוקר מאזור המרכז לכיוון ירושלים, ולאחר צפירות מחאה תסתובב ותחזור לאזור נתב"ג, זאת תוך נסיעה במהירות הכי איטית שרק אפשר. בשיירה ישתתפו רוב חברות האוטובוסים, במטרה להעביר למשרד האוצר מסר: המדינה לא יכולה לבטל חד־צדדית תשלומים של 60 מיליון שקל רק כי היא לא מתפקדת.

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: נמרוד גליקמן צילום: נמרוד גליקמן   , צילום: נמרוד גליקמן

לפני החג עדכן החשב הכללי במשרד האוצר שיפסיק לשלם את מלוא הסבסוד שמגיע לחברות האוטובוסים, והמדינה תסתפק בכ־80% מהסכום עליו סוכם. מדובר בתשלומים שנקבעו בהסכמים קבועים עבור הסעת חיילים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ושאר האוכלוסיות שנהנות מסבסוד מדינה, אלא שללא ועדת כספים מתפקדת אין מי שיעביר את הכסף בפועל. ההחלטה נכנסה לתוקף אתמול, ולטענת החברות בוצעה ללא התראה מראש, מה שגרר אותן למשבר תקציבי חמור עד כדי חוסר יכולת לשלם משכורות.

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית, צוטט אתמול באומרו שאין רצון לפגוע באזרחים ובנוסעים ולכן תדירות הנסיעות ומספרן לא ירדו, אבל אחרי החג הוא כבר לא מבטיח כלום. האזרחים שוב נאלצים לשלם את המחיר של הריבים בין הפקידות ושל העדרה של ועדת כספים שתעביר את הכסף למי שצריך.

והשורה התחתונה? עצובה במיוחד - לא רק שהמדינה מפרה הסכם כתוב, אלא שעד ששר האוצר משה כחלון יתעורר וידפוק על השולחן, כולם יכולים להמשיך לדבר גבוהה גבוהה על חשיבות התחבורה הציבורית ועל העלאת הפריון במשק. בינתיים סופות הרעמים עושות יותר רושם מהפוליטיקאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות