אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי האשפוזים, ארומה ת"א מחליפה את כל מוצרי הטונה: "לא לוקחים סיכון" צילום: אבי מועלם

אחרי האשפוזים, ארומה ת"א מחליפה את כל מוצרי הטונה: "לא לוקחים סיכון"

לאחר ששני סועדים שאכלו טונה בסניף הרשת בדרך בגין בת"א אושפזו, אחת מהן במצב קשה, החליטו ברשת לבצע איסוף והחלפה של כלל מוצרי הטונה בכל הסניפים, ולסגור את אותו הסניף עד להודעה חדשה

16.10.2019, 08:16 | איתי בלומנטל, ynet ומירב קריסטל
ריקול לטונה, אחרי ששני סועדים אושפזו: ארומה תל אביב מבצעת איסוף והחלפה של כלל מוצרי הטונה בכל סניפי הרשת. בנוסף, החליטה הרשת לסגור עד הודעה חדשה את הסניף בדרך בגין בתל אביב. אתמול פורסם כי שניים אושפזו לאחר שאכלו כריך טונה בסניף המדובר, וכי אחת הסועדות - בת 41 - נמצאת במצב קשה.

קראו עוד בכלכליסט

סניף ארומה ת"א ברחוב מנחם בגין. נסגר עד הודעה חדשה, צילום: אבי מועלם סניף ארומה ת"א ברחוב מנחם בגין. נסגר עד הודעה חדשה | צילום: אבי מועלם סניף ארומה ת"א ברחוב מנחם בגין. נסגר עד הודעה חדשה, צילום: אבי מועלם

הבוקר החליטו ברשת להקשיח את הטיפול במשבר ולכל הסניפים הועברה הנחיה שלא למכור מוצרי טונה עד שספק הטונה יבצע החלפה מלאה של המוצר בכל הסניפים, בנוסף, כאמור, הסניף ממנו נמכרו המוצרים בדרך בגין ייסגר ללא מגבלת זמן.

החלטה זו של רשת ארומה באה עוד קודם לסיום העבודה של חברת הבקרה ששכרה הרשת. "אנחנו רוצים ללכת על בטוח. לא לוקחים סיכון. אם יש חשש שהייתה תקלה בטונה באחד הסניפים – עוצרים הכל עד לבדיקה מקיפה. בריאות הציבור חשובה יותר מכל דבר אחר", אמר ל-ynet אחד מעובדי הרשת שהגיע הבוקר לסניף המדובר בתל אביב.  

ל-ynet נודע שלקוחה נוספת בשם עדן נפגעה לכאורה מאכילה בסניף אחר של ארומה ת"א וזו אחת הסיבות להכרזה על ריקול לטונה בכל הרשת. עדן, שהייתה בחופשה בתל אביב עם חברות, הגיעה ביום שישי האחרון לסניף ארומה ת"א בקניון גינדי tlv.

"אכלתי כריך חביתה. היה לו ריח של דג", היא מספרת. "כל אותו היום הייתי בשירותים. הקאתי והקאתי עד הלילה, ועד היום אני עם בחילות ובקושי אוכלת. החברות שלי רצו להתקשר לאמבולנס. לא רציתי כי קיוויתי שיהיה בסדר ושלא אהרוס לנו את סוף השבוע. האמת שהייתי במצב מזעזע וממש חבל שלא התאשפזתי".

בארומה ת"א אמרו הבוקר, לאחר הפרסום ב-ynet, כי "החליטו לבצע איסוף והחלפה של מוצרי הטונה בכל סניפי הרשת. לפיכך, היום ומחר ייתכנו שיבושים בסניפי הרשת במכירת מנות מזון המכילות טונה. כפי שהודענו אתמול, מרגע שנודע לנו כי שניים מלקוחותינו אושפזו, שכרנו חברה חיצונית שתבצע בקרה ובדיקת מעבדה על מוצרי המזון שנמצאו בסניף המדובר וברשת כולה. אף שתוצאות המעבדה טרם הסתיימו, החלטנו, כמשנה זהירות, לעצור את מכירת הטונה בסניפים עד להחלפת המוצר במלואו".

"בנוסף, החליטה הנהלת הרשת לסגור, עד הודעה חדשה, את הסניף ממנו נרכשו המוצרים", הוסיפו בארומה ת"א. "כפי שהודענו אמש - לאחר קבלת תוצאות המעבדה והבדיקה - נפרסמם בשקיפות ובהגינות לציבור הרחב. עד אז, הסניף ממנו נרכשו המוצרים לא ייפתח מחדש. אנו שבים ומדגישים כי לא התפשרנו ולא נתפשר לעולם על איכות וטריות המזון הנמכר בסניפי הרשת. מזון טרי ואיכותי הוא הבסיס לאמון לקוחותינו ואנו מתייחסים לאמון זה ברצינות רבה מאוד".

ד"ר דניאל טרוצקי, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) במרכז הרפואי איכילוב ת"א סיפר אתמול כי "המטופלים הגיעו בעקבות תגובה אלרגית חריפה שמקורה בהרעלה מדג טונה אותו אכלו בשם 'הרעלת מזון סקומברואידית'. מיד עם הגעתם הענקנו לשניים טיפול מתאים שמיד הטיב עם מצבם והם החלו להתאושש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אפילו טונה בקופסת-שימורים חייבת להיות בקירור
לדעתי אנחנו בארץ חיים על ניסים ועל כך שהרופאים אצלנו מדהימים . ראיתי מכולת שמוכרת טונה שעומדת במכולת כל השנה בלי מזגן גם מיני-מרקטים וגם קיוסקים שהטונה בבר-סלטים רק אם מישהו חלילה ימות , יבינו . בינתיים כולנו חיים על ניסים .
טונה חייבת להיות בקירור  |  19.10.19
לכל התגובות