אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפילה חופשית בשווי האג"ח של WeWork צילום: WeWork

נפילה חופשית בשווי האג"ח של WeWork

הדיווחים על תוכניות הסיוע הפיננסי לחברה הפילו את ערך האיגרת מ-91 ל-78 סנט - והיא במרחק 8 סנט בלבד מרמת אג"ח זבל; התשואה על האג"ח, סדרה של 670 מיליון דולר, הגיעה ל-13%

16.10.2019, 08:33 | שירות כלכיסט

אג"ח WeWork צללו אתמול בוול סטריט, על רקע הדיווחים על חבילת סיוע שמארגנים גורמים פיננסיים, מתוך חשש למשבר נזילות קרוב בחברה שנאלצה להקפיא את תוכנית ההנפקה שלה.

שווי האיגרת נפל מ-91 סנט לדולר ביום שישי ל-78 סנט אתמול (ביום שני לא התקיים מסחר בשוק האג"ח בארה"ב בשל יום קולומבוס), ירידה של 14%. לפי הדירוג של ג'יי.פי מורגן, הבנק הגדול בארה"ב, מרמה של 70 סנט ומטה נחשב הנייר למעשה לאג"ח זבל.

בעקבות הנפילה טיפסה התשואה על האיגרת למעל 13%. מועד הפדיון של סדרת האג"ח, שבה גייסה החברה חוב של 670 מיליון דולר, צפוי ב-2025.

אתמול פורסם בבלומברג על התארגנות קבוצת גורמים פיננסים בהובלת ג'יי.פי מורגן, לארגון חבילת חילוץ בסכום של 5 מיליארד דולר, שנועדה לסייע לחברה להימנע ממשבר מזומנים. בסוף השבוע דווח על תוכנית נוספת במסגרתה ענקית האחזקות היפנית סופטבנק, בעלת המניות הגדולה ב-WeWork,תזרים מזומנים תוכנה לתוכה מיליארדי דולרים תמורת אג"ח ומניות חדשות ותקבל לידיה את השליטה בחברה.

בדיווחים אלה לא פורט סכום ההשקעה הצפוי של סופטבנק, אך לפי בכירים בחברה היפנית WeWork זקוקה לפחות ל-3 מיליארד דולר על מנת לעבור את השנה הקרובה. ההערכות הן שסופטבנק מעורבת גם בתוכנית החילוץ שמוביל ג'יי.פי מורגן והיא מעודכנת בפרטיה ובהתקדמות שלה.

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות