אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: טבע הציעה הסדר פשרה של 15 מיליארד דולר בפרשת משככי הכאבים

דיווח: טבע הציעה הסדר פשרה של 15 מיליארד דולר בפרשת משככי הכאבים

ימים ספורים לפני פתיחת משפט האופיואידים, סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת שמרבית הסכום שמציעה טבע יינתן בתרופות, לתקופה של 10 שנים; ג'ונסון אנד ג'ונסון מציעה הסדר תשלום של 4 מיליארד דולר

16.10.2019, 08:49 | חזי שטרנליכט

ימים ספורים לפני פתיחת משפט האופיואידים באוהיו, טבעמציגה לתובעים הצעת פשרה שמטרתה לסיים את הפרשה לפני כניסה להליך המשפטי היקר כשלעצמו - כך לפי דיווחים בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

סוכנות הידיעות בלומברג מעדכנת שחברת התרופות הישראלית מציעה לשלם סכום של מעל ל-15 מיליארד דולר, רובו ככל הנראה באספקת תרופות בחינם בארה"ב, במשך תקופה של עשור. בדומה להסדרים אחרים שעלו על הפרק, של חברות אחרות, חלק מהותי בתרופות מיועדות לטיפול באנשים שהתמכרו למשככי כאבים.

לפי חלק מהדווחים, במקביל להצעה של החברה הישראלית הגישו הצעות גם חברות נוספות המעורבות במשפט, שכולל מעל 2,500 תביעות.

ענקית הפארמה ומוצרי הצריכה ג'ונסון אנד ג'ונסון הגישה גם היא הצעה להסדר פשרה  בסכום של 4 מיליארד דולר. ההערכות הן כי אם ההצעות של טבע וג'ונסון אנד ג'ונסון יתקבלו, שאלת קיום ההליך המשפטי עומדת בספק - שכן הן צפויות להוביל להסדרת מרבית התביעות שעדיין על הפרק.

פרשת משככי הכאבים נוגעת לשימוש ולהתמכרות בתרופות במשך שנים ארוכות בארה"ב. ביום שני הקרוב אמור להיפתח בעיר קליבלנד שבמדינת אוהיו בארה"ב המשפט העיקרי שמרכז מעל ל-2,500 תביעות של משפחות שנפגעו מההשפעות ההרסניות של התרופות.

טבע, ג'ונסון אנד ג'ונסון וכמה מחברות ההפצה הגדולות של התרופות בארה"ב הן הנתבעות בפרשה. עד כה נרשמו כמה הסדרים ראשוניים בתביעות שהוגשו במדינות שונות - בחודש יוני הגיעה טבע, כמו גם חברות אחרות, להסדר ספציפי ובודד עם מדינת אוקלוהומהשמסגרתו הסכימה לשלם 85 מיליון דולר. מהסכומים שנקבעו עד כה בהסדרים השונים עדיין קשה לקזור מה הסכום שייקבע בסופו של דבר, אם בהסדר ואם בתום הליך משפטי.

מנכ"ל טבע קאר שולץ , צילום: בלומברג מנכ"ל טבע קאר שולץ | צילום: בלומברג מנכ"ל טבע קאר שולץ , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות