אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אירוע ראשון של מרכז החדשנות והסחר ישראל –טאיוואן

באירוע ראשון שקיים מרכז החדשנות והסחר ישראל – טאיוואן התארחו בכירי תעשיית ההיי-טק הטאיוואני ויזמים מובילים משתי המדינות

16.10.2019, 11:17 | בשיתוף מרכז החדשנות והמסחר טאיוואן ישראל
לפני מספר ימים ערך מרכז החדשנות והסחר הטאיוואני (TAITRA) אירוע אשר נועד לחזק את הקשרים בין טאיוואן לישראל בתחומים הטכנולוגיה והחדשנות, לחשוף חברות ישראליות למשקיעים מטאיוואן, ולהציג את התעשייה הטכנולוגית בטאיוואן לחברות ישראליות, במטרה ליצירת שיתופי פעולה עתידיים.

את האירוע פתח שגריר טאיוואן בישראל, מר פול קיי צ'אנג, אשר סיפר על הקשרים המתהדקים בין טאיוואן וישראל ועל ההזדמנויות הרבות הטמונות בשיתוף הפעולה שבין שתי המדינות.

אמה יאנג, מנהלת מרכז החדשנות והסחר טאיוואן-ישראל, סיפרה באירוע כי מעל ל-83% מהמחשבים הניידים בעולם מיוצרים כיום בטאיוואן, כמו גם 90% מלוחות האם ומרבית רכיבי האייפון. עוד הוסיפה יאנג כי טאיוואן, שהפכה למעצמת ייצור, עוברת לשלב הבא בו תתמקד בפיתוח יזמות וחדשנות בתעשייה

לאירוע בישראל הגיעה משלחת גדולה מטאיוואן שכללה את מנכ"ל קרן ההון - סיכון הגדולה ביותר במדינה - Taiwania Capital, נציגים בינלאומיים מטעם יצרנית המחשבים הגדולה ASUS, נציגים מענקית ה-IT הטאיוואנית Advantech, יזמים מובילים מטאיוואן ובכירים בעולם ההיי- טק הטאיוואני.

משתתפי האירוע שמעו הרצאה מלאת השראה מדוב מורן, ממציא הדיסק און-קי ושותף מנהל בקרן ההון - סיכון Grove Ventures, שסיפר על הדרך שלו כיזם, שכללה הצלחות גדולות וכן כישלונות צורבים, מהם למד את השיעורים החשובים ביותר. מורן הדגיש את ההיכרות העמוקה ורבת השנים עם התעשייה טיוואניות ועם חברות טאיוואניות מובילות עמן שיתף פעולה בהצלחה מרובה לאורך הקריירה.

לאחר ההרצאה התקיים פאנל בהשתתפות חמישה בכירים בהיי- טק הטאיוואני שדנו בתכניות העסקיות שלהם בישראל, באופן בו הם רואים את שיתוף הפעולה בין המדינות, וכן בשאלת עתידה של טאיוואן, שהחוזק העיקרי שלה טמון ביכולות הייצור. דיוויד וונג, מנכ"ל ,Taiwania Capital אמר:" טאיוואן מתכננת להפוך למדינה חכמה, לא רק מבחינת הייצור: ערים חכמות, תחבורה חכמה וגם ייצור חכם. טאיוואן רואה הזדמנות גדולה בכניסה לתחומים הללו. מעבר ליכולות ייצור קיימות בטאיוואן אפשרויות רבות נוספות עליהן יש לשים דגש, כמו טכנולוגיות ביג דאטה ו - Machine .Learning לואיס צ'ן, מנהל פעילות של הארגון Taiwan Tech Arena הסכים עם וונג והוסיף:"כשלמדינה יש טכנולוגיה אבל לא תעשייה גדולה, היא לוקחת אותה למקומות הפיננסיים בדרך כלל, אולם אני מאמין כי תחומי הייצור ילכו ויתקדמו יחד עם הטכנולוגיה שתעזור לנו לייעל את יכולות הייצור שלנו ואת התעשייה כולה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות