אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ק מא: עליבאבא סופגת 300 מיליון מתקפות סייבר ביום צילום: בלומברג

ג'ק מא: עליבאבא סופגת 300 מיליון מתקפות סייבר ביום

מייסד החברה סיפר על ניסיונות הפריצה המרובים, ביניהם מקרה בו האקרים ניסו להניח יד על 20 מיליון חשבונות משתמשים באחד משירותי הסחר של עליבאבא. כמו כן, הסביר כיצד איסוף מידע משתמשים מסייע לעליבאבא לאתר הונאות באופן אוטומטי

16.10.2019, 10:38 | שירות כלכליסט

ענקית הטכנולוגיה הסינית עליבאבא סופגת כ-300 מיליון מתקפות סייבר מדי יום - כך טען מייסד החברה ג'ק מא בוועידת המנכ"לים הגלובלית של פורבס, שנערכה אתמול (ג') בסינגפור.

קראו עוד בכלכליסט

מא אמר שהוא "גאה" בכך שלמרות נחשול נסיונות החבלה, שירות התשלום המקוון עליפיי (Alipay) "לא איבד אפילו סנט אחד לידי האקרים". עליפיי היא זרוע התשלומים של קבוצת עליבאבא, שמדווחת על כמיליארד משתמשים והעברות בשווי 50 מיליארד דולר ביום. "בקבוצת עליבאבא אנחנו מתמודדים עם 300 מיליון נסיונות פריצה כל יום. אבל אנחנו מתמודדים עם זה. אין לנו אף פעם בעיות", הסביר מא. מדובר במספר עצום; לשם השוואה, ענקית הטכנולוגיה וואווי נמצאת תחת מיליון מתקפות ביום - כך אמר סמנכ"ל האבטחה שלה. עד כה, לא ששו שתי החברות להציג נתונים אלה. 

ג ג'ק מא | צילום: עמית שעל ג

לפי מא, בפברואר ספגה עליבאבא מתקפה משמעותית דרך אתר הסחר המקוון Taobao, שאיימה על חשבונות של 20 מיליון משתמשים. לדבריו, החברה זיהתה את המתקפה "ברגע הראשון". לפי מא, ההצלחה נבעה מטכנולוגיות מתקדמות שבידי עליבאבא.

כמו כן, התייחס ליכולתן של תוכנות מתקדמות לזהות נסיונות הונאה מקוונים. "אנחנו מלמדים את המכונות את כל הדרכים בהן אנשים מרמים. המכונה זוכרת יותר ממיליון דרכי מרמה, אז כשאנחנו מתחילים לרמות המכונה כבר יודעת זאת", אמר. לדבריו, הדיוק הזה מחייב איסוף מידע משתמשים, בעזרתו מפתחת עליבאבא שומרי סף מקוונים. "תנו את המידע שלי למכונה," אמר מא. "אני סומך על המכונה יותר משאני סומך על בני אדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות