אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דב קוטלר מנסה להציל את עיסקת אקרשטיין - נפגש עם בעלי החברה צילום: מקס מורון

בלעדי לכלכליסט

דב קוטלר מנסה להציל את עיסקת אקרשטיין - נפגש עם בעלי החברה

המגעים בין הפועלים שוקי הון לגיורא אקרשטיין לרכישת 20% מהחברה תקועים בשל פער של 200 מיליון שקל בשווי החברה; השווי שדורשת המשפחה בעלת החברה מתקרב למיליארד שקל; החלטה: לאחר החגים

16.10.2019, 16:14 | גולן חזני

הפועלים שוקי הון, זרוע ההשקעות של בנק הפועלים, מנהל מזה כחצי שנה מו"מ לרכישת 20% מקבוצת אקרשטיין. עם זאת, שני הצדדים לא מצליחים להגיע להסכמות על שווי החברה בעיסקה ובין הצדדים קיים פער של כ-200 מיליון שקל מבחינת שווי החברה בעיסקה, כשהשווי שדורשת המשפחה בעלת החברה מתקרב למיליארד שקל. הפועלים מוכן לשלם פחות.

קראו עוד בכלכליסט

בינתיים, דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים שנכנס לתפקידו בתחילת החודש, מנסה להציל את עיסקת אקרשטיין. לכלכליסט נודע כי בשבוע שעבר נפגש קוטלר עם אבי המשפחה ויו"ר החברה, גיורא אקרשטיין, בנסיון לגשר על הפערים. קוטלר מעוניין שהבנק יבצע את העיסקה, אולם בשוויי ריאלי.

גיורא אקרשטיין, יו"ר הקבוצה גיורא אקרשטיין, יו"ר הקבוצה גיורא אקרשטיין, יו"ר הקבוצה

בין השניים קיימת היכרות ארוכת שנים והם סיכמו כי לאחר החגים, ולאחר בחינה מחודשת שיקיימו שני הצדדים, יפגשו נציגי אקרשטיין ומנכ"ל הפועלים שוקי הון היוצא עומר קרייזל, וינסו להגיע להסכמות. במידה ולא יהיו הסכמות על שווי החברה, המו"מ יופסק.

מאקרשטיין נמסר כי החברה בוחנת אפשרויות נוספות מעבר למכירת 20% לבנק, ונראה כי אופציית הנפקת החברה חוזרת לשולחן, במקביל למו"מ מול הבנק.

קבוצת אקרשטיין נוסדה ב–1925 ועוסקת בייצור מוצרי מלט ובטון. הקבוצה מפעילה שישה מפעלים בישראל ובארה"ב, ובמקביל פועלת בתחום הנדל"ן המניב. בעבר נוהל מו"מ מול בנק לאומי שלא צלח גם הוא בשל שאלת השווי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
שווי מוגזם בעליל
מפעלים מיושנים ברובם שלא עומדים בתקנות איכות הסביבה וצפויים להבנות חדש עקב כניסת חוק רישוי עסקים, צוות ניהול לא מקצועי לאחר שהמנכ"ל החדש פיטר כל מי שיודע משהו בחברה, קופת שרצים מלאה בפרוייקטים עם ליקויים מסוכנים ומתקתקים שכשיתפוצצו מי שיחזיק במניות החברה ישלם והרבה, רשימה ארוכה של שקרים שיווקיים שיום אחד יעלו למישהו הרבה כסף, הרשעות פליליות בתחום הבניה, תענוג אמיתי, במדינה שומרת חוק היתה צמרת החברה מאחורי סורג ובריח מנהלת מו"מ לקיצור העונש
דודי  |  17.10.19
לכל התגובות