אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסק דין יוצא דופן: שופט הורה להעביר ילדים ממשמורת אמם לידי אביהם צילום: shutterstock

פסק דין יוצא דופן: שופט הורה להעביר ילדים ממשמורת אמם לידי אביהם

שופט בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב ארז שני פסק כי הקטינים סובלים מניכור הורי מצד האם וכי ”אין מנוס אלא לסיים את משמורתה”

17.10.2019, 06:53 | ענת רואה

בהחלטה יוצאת דופן הורה שופט בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב ארז שני להעביר משמורת על שני ילדים מהאם לידי האב, לאור ניכור הורי מתמשך ולאחר שכל נסיונות בית המשפט להפסיקו לא הועילו. שני משמש בתל אביב כ"שופט מוקד" והוא אישית אמור לטפל בכל הבקשות שעניינן ניכור הורי בבית משפט זה. ביתר המחוזות אין כיום נוהל לטיפול בניכור הורי ותיקים בנושא מטופלים באיטיות. בפתח החלטתו כתב שני כי "אם ניכור הורי אינו מטופל מיד, קשה שבעתיים לתקן את הנזק".

קראו עוד בכלכליסט

המדובר בהורים גרושים לשני ילדים בני תשע שהיו במשמורת אמם ובניתוק מתמשך מאביהם כאשר כבר לפני חמישה חודשים דן שני במקרה והורה על מינוי מטפלת לניכור הורי. באותה עת היה נתק בקשר בין האב לשני ילדיו במשך שנתיים ולילדים נאמר שהאב אמנם רשום כאביהם אך למעשה אינו אביהם הביולוגי. כעת חזר התיק להכרעתו והוא כתב כי שירותי הרווחה הגישו תסקיר ממנו עולה שיש להכיר בקטינים כנזקקים ולמעשה להוציאם מחזקתה של האם.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

השופט ארז שני, צילום: דודו שמואלי השופט ארז שני | צילום: דודו שמואלי השופט ארז שני, צילום: דודו שמואלי

"תנאי בסיסי להיותו של הורה משמורן היא יכולתו לשמר קשר בין ההורה האחר לבין הילדים, למעט במקרים בהם קיימת מוצדקות מובהקת לאי קיום הקשר", כתב שני. לדבריו בסופו של דבר צריך בית המשפט לומר שאם לא נוצר קשר סביר בזמן סביר יש צורך לערוך שינוי דרסטי. לכן קבע השופט כי "אין מנוס אלא, ולו באופן זמני, לסיים את משמורתה של האם בקטינים ולעשות זאת כמעט לאלתר".

השופט הורה לשירותי הרווחה "ליטול בזמן המוקדם ביותר את הקטינים ממשמורת האם למשמורתם שלהם", לוודא ולדאוג כי הקשר שיקוים בין הקטינים לאמם לא ימנע חידוש קשר בין הקטינים לבין האב, ולהמשיך ולעסוק בחידוש הקשר עם האב, ו"גם להודיע לי מתי כשיר יהיה האב לקבל את הקטינים למשמרתו". השופט הורה בנוסף להורות על עיכוב יציאה מהארץ נגד הילדים, כנראה כדי למנוע מצב שהאם תנסה להימלט עמם. האב יוצג בהליך באמצעות עו"ד שי שמחיוב. האם באמצעות עו"ד אהובה יששכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות157 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

156.
אדם קטן ושפל שהמדינה מאפשרת לו לתת את הטון
ארז שני או שמא עליי להוסיף את הכינוי כבוד השופט. אדם קטן ומתנשא שחי בסרט שהוא אדם דגול אם הנ"ל צורח בשעת משפט על נתבעת רק בשל ששכחה לעמוד בעת שהיא עונה לשאלתו - זהו אדם קטן מישהו במדינה חייב להתעורר איך ייתכן ששופט שהתגרש שלוש פעמים בחייו ולידיעתי גם בתו התאבדה מכורח אחד מהגירושין יכול לפסוק בבית המשפט לענייני משפחה. האדם הזה הוא שפל, שונא נשים ומחפש רק טרנדים כדי לעלות לכותרות. מקווה ממש, כבוד השופט, שאתה מסוגל לישון טוב בלילה, כי לטעמי, המצפון שלך אמור לעבוד שעות רבות נוספות
נשפטת  |  08.11.19
154.
כבן להורים גרושים שחוה ניכור הורי כזה- חבל מאוד שלא היה לנו שופט כזה...
אני רואה פה טענות חוזרות ונשנות של מגיב בתשלום או משהו בסגנון שחוזר כל הזמן על אותם טענות שזה כביכול התעללות בילדים, וכן תוקף אישית את השופט. אז- אני ילד להורים גרושים, כיום בן כ-30, בילדותינו אמנו נסתה לעשות לנו ניכור הורי עם אבינו בצורה רשעית ומנופלטיבית, כשבגרנו-קלטנו את זה, אבל עד היום קשה "לרפא את הפצעים". אין לנו אלא להתאבל על כך שאבי ואמי לא הלכו לשופט מסוג זה, ואז חיינו יכלו להראות אחרת
מצדרביעי  |  25.10.19
לכל התגובות