אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וואווי הציגה צמיחה שנתית בולטת, על אף החרם האמריקאי צילום: שאטרסטוק

וואווי הציגה צמיחה שנתית בולטת, על אף החרם האמריקאי

החברה חשפה נתונים פיננסיים של שלושת הרבעונים האחרונים, שמצביעים על הכנסות של 86 מיליארד דולר - זינוק בן 24% בהכנסותיה לעומת התקופה המקבילה אשתקד; בנוסף, נראה שהצליחה לחזק את מכירות המובייל בסין ולקזז כך הפסדים בשווקים מערביים

17.10.2019, 12:05 | רפאל קאהאן

וואווי הסינית פרסמה אמש (ד') נתונים פיננסיים שמראים שהחרם האמריקאי עדיין לא נתן בה את אותותיו; החברה הציגה הכנסות של כ-86 מיליארד דולר בשלושת הרבעונים האחרונים של 2019, זינוק של כ-24% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

משלוחי הסמארטפונים שלה גדלו לכ-185 מיליון יחידות בתקופה המדווחת, עלייה של כ-26% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עם זאת וואווי לא הפרידה בין משלוחי הסמארטפונים של שני הרבעונים הראשונים (לפני החלת החרם ומיד לאחריו) לבין אלה של הרבעון השלישי.

ריצ ריצ'רד יו, ראש חטיבת המובייל של וואווי ריצ

הרבעון השני 2019 היה כנראה הבעייתי מבחינתה ולא הראה צמיחה כלל בשווקי המערב, אך את המכירות שאיבדה בעולם כנראה קיזזה מול הצמיחה בשוק המקומי. לפי הערכות, שילחה בסין כ-67 מיליון מכשירים, מה שמייצג צמיחה של כ-13.5% ביחס לרבעון הקודם.

וואווי אינה ציבורית במובן המסורתי של המילה: החברה שהוקמה בידי רן ז'נגפיי בשנות ה-80 של המאה הקודמת מתבססת על חלוקת מניות פנימית לעובדיה בלבד ואי אפשר לרכוש אותן מחוץ לחברה; זו אחת הסיבות לנאמנות הגבוהה של העובדים לחברה ולבכירים. עם זאת, הדו''ח שהיא מפרסמת מחייב אותה מבחינה חשבונאית.

מירב עסקיה של וואווי עדיין מתמקדים בציוד לספקיות טלקום. וואווי התגאתה בכך שהצליחה להשיג אישור ממשרד הפנים הגרמני לשווק את ציוד הדור ה-5 שלה לספקיות במדינה. היא כבר חתמה על כ-60 חוזים לאספקת הטכנולוגיה עם חברות תקשורת גלובליות ושילחה כ-400 אלף אנטנות סלולר עבור טכנולוגיית הדור הבא. נראה שבשלב זה, החרם האמריקאי טרם השיג את האפקט שקיווה ממשל טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות