אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לימודי ביטוח - לא מה שחשבתם

לימודי ביטוח - לא מה שחשבתם

בעידן הטכנולוגי, רבים כבר הספידו את המקצוע הזה, אך בשטח, ניתן לראות שתפקיד סוכן הביטוח הוא כה ייחודי שהביקוש אליו רק עולה. למי שמתלבט מה ללמוד כדאי מאד לחשוב על עולם הביטוח

18.10.2019, 07:31 | ליאור רוזנפלד

השנה האקדמית תש"ף נפתחת כעת. השנים האחרונות קשות ומורכבות לאקדמיה. מצד אחד, מרבית המקצועות הנלמדים נותרים זהים, ומצד שני שוק העבודה משתנה ללא הרף. הסטודנטים לעתיד, בני דור ה-Y, מחפשים אי של יציבות - מה כדאי ללמוד שהוא גם מקצוע מעניין ושגם מתפרנסים ממנו. התשובה היא סוכן ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

בעידן הטכנולוגי, רבים כבר הספידו את המקצוע הזה, אך בשטח, ניתן לראות שתפקיד סוכן הביטוח הוא כה ייחודי שהביקוש אליו רק עולה - בכל שנה יש עלייה של כ-10% בלימודי ביטוח. 

למה בכלל להיות סוכן ביטוח? סוכן הביטוח הוא איש האמון של המשפחה, מלווה אותה מילדות ועד הפנסיה והוא שם ברגעים הכי לא פשוטים שלה. זה נכון שעידן הדיגיטציה שינה במעט את חוקי המשחק בענפים רבים, אך מקצוע סוכן הביטוח לא יעלם, אלא ישתלב כחלק בעולם שרותי, מקצועי וטכנולוגי. יש מידע נגיש באינטרנט לכל מקרה רפואי, ולכל מידע משפטי או מסויי אז המשמעות היא שלא נלך להיוועץ ברופא, רו"ח או שנוותר על עו"ד שלנו?

סוכן ביטוח , צילום: שאטרסטוק סוכן ביטוח | צילום: שאטרסטוק סוכן ביטוח , צילום: שאטרסטוק

המומחיות והמקצועיות, בעיקר ברגעים הקשים של המשפחה, בה היא זקוקה לסוכן הביטוח שייצג אותה וילחם עבורה בעוצמה היא גב איתן שאים לעקל בו ראש. למעלה מ-50% מהתביעות מול חברות הביטוח לא היו משולמות אם לא היה סוכן מעורב באופן אקטיבי. מהסיבות הללו, 80% מאזרחי ישראל בוחרים לעשות ביטוח באמצעות סוכנים.

אין כמעט איש בציבור שאינו מכיר את האתגר המורכב והקשה להוציא כסף מחברות הביטוח, ולכן היום יותר מתמיד צריך סוכן, אך האם כל אחד מסוגל להיות סוכן ביטוח?

להיות סוכן ביטוח מצריך רישיון מטעם המדינה. לימודי הביטוח בשנים האחרונות הפכו למכשול שקשה מאד לעבור אותו בהצלחה, ונדרשת השקעה גדולה כדי להגיע לבחינות הסופיות ולקבל את הרישיון. דרישות הסף ושיעור העוברים מעיד כי האחריות המוטלת על מי שכבר הוציא רישיון כלפי הציבור היא גדולה ומאתגרת.

ניתן ללמוד ביטוח במכללות רבות ברחבי הארץ, כולל במכללה של לשכת סוכני הביטוח. לרוב הלימודים אורכים שנתיים, ומסלול משולב עם תואר אורך 3 שנים. לאחר מכן, יש לעבור מבחן להוצאת רישיון סוכן על ידי רשות ני"ע ורשות שוק ההון.

מבין המקצועות באקדמיה אין ספק שלימודי הביטוח נחשבים כאינטנסיביים, אבל למי שמתלבט מה ללמוד כדאי מאד לחשוב על עולם הביטוח. זה נשמע משעמם לרגע, אבל אם אתם רוצים מקצוע עם עתיד ולהתפרנס כמו שצריך – מקצוע סוכן הביטוח זאת לגמרי התשובה.

הכותב הוא נשיא לשכת סוכני הביטוח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מקצוע מכובד שעובר שינוי והביקוש לבעל מקצוע גדל
סוכני הביטוח מהווים שומרי הסף בתחומים חשובים אלו, החל מסיוע ברכישת ביטוחים ומוצרים פנסיונים ופיננסים שונים כל אדם עפ"י צרכיו, ליווי וייעוץ, פגישות שרות, סיוע במימוש זכויות ועוד. הרי הוא סוכן ביטוח. תחומי הביטוח, פנסיה ופיננסים הינם מורכבים ודינמיים ותפקידו של הסוכן הוא לגשר על פערי הידע והמידע לטובת לקוחותיו. אנו כבעלי מקצוע נטיב את מצבם של לקוחותינו כאשר נבצע עבורם תהליך תכנון וייעוץ הוליסטי שלוקח בחשבון את התמונה הכוללת. הראייה הכוללת על נכסיו והתחייבותו של הלקוח היא קריטית לצורך מקסום תועלת
יונתן לוייב  |  19.10.19
לכל התגובות