אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוסמו האירית רוכשת יותר מ-20% מרדהיל ביופארמה המפתחת תרופות לטיפול במערכת העיכול צילום: שאטרסטוק

קוסמו האירית רוכשת יותר מ-20% מרדהיל ביופארמה המפתחת תרופות לטיפול במערכת העיכול

במסגרת העסקה תעביר רדהיל 5.9% ממניותיה לקוסמו תמורת הזכות לשווק בארה"ב את Aemcolo - תרופה אנטיביוטית שפיתחה קוסמו נגד שלשול הנגרם למטיילים. במקביל תשקיע קוסמו ברדהיל 36 מיליון דולר, כך שתקבל בסך הכל 21.7% ממניותיה

18.10.2019, 17:14 | צלי גרינברג

חברת רדהיל ביופארמה, המפתחת תרופות לטיפול במערכת העיכול ונסחרת כדואלית בבורסות תל אביב ונאסד"ק לפי שווי 625.5 מיליון שקל, דיווחה היום (ו'), כי חברת קוסמו (Cosmo) האירית, הפועלת גם היא בתחום הגסטרו ונסחרת בבורסה השוויצרית לפי שווי של כ-1.1 מיליארד פרנק שוויצרי, רוכשת יותר מ-20% ממניותיה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה בין הצדדים, תקבל רדהיל בלעדיות על הזכות לשווק בארה"ב את תרופת 'Aemcolo' - תרופה אנטיביוטית שפיתחה קוסמו לטיפול בשלשול הנגרם למטיילים. תמורת זכות זו תשלם רדהיל לקוסמו 12 מיליון דולר במניות (תעביר אליה 5.9% ממניותיה, לפי שווי החברה במסחר אתמול).

(אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

במקביל תשקיע קוסמו ברדהיל 36.3 מיליון דולר ותקבל 15.9% נוספים ממניותיה, כך שבסך הכל היא תחזיק ב-21.7% ממניות רדהיל. השקעה זו תיעשה לפי מחיר של 7 דולר למניה, המייצג פרמיה של 13.5% על מחיר המניה של רדהיל בסיום יום המסחר אתמול (ה').

   

רדהיל דיווחה עוד כי הסכימה לשלם לקוסמו תמלוגים ממכירות תרופת Aemcolo בארה"ב, בהיקף של עד 100 מיליון דולר, וכי קוסמו תוכל למנות דירקטור אחד מטעמה בדירקטוריון של רדהיל.

דרור בן אשר, מנכ"ל רדהיל, מסר כי "קוסמו היא המובילה העולמית בתחום הטיפולים המותאמים למחלות במערכת העיכול, עם רקורד חזק של הצלחה, מומחיות ומחויבות לשינוי הטיפול בחולים. השותפות האסטרטגית עימה הוא אימות חשוב ליכולות המסחריות שלנו, ומבטיחה את הפיכתנו לחברה מובילה הממוקדת בתחום מחלות העיכול בארה"ב".

לדברי בן אשר, "השקעת קוסמו בחברה, לפני אישור פוטנציאלי של ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקני) – אם יאשר, את השקת תרופת RHB-105 ((תרופה אנטיביוטית נגד זיהום חיידק הגורם למחלות שונות, ובהן סרטן הקיבה - צ"ג) בצירוף תרופת ה-Aemcolo לתיק המוצרים שלנו, מציבה אותנו במקום טוב לעתיד".

אלסנדרו דלה צ'ה, מנכ"ל קוסמו, מסר כי "לאחר שקיבלנו מספר הצעות, אנו מאמינים שמצאנו ברדהיל את התכונות לשיתוף פעולה ארוך ומוצלח: צוות ניהול חזק ומומחה עם היסטוריה של הצלחה מסחרית; צינור מעניין לשיווק מוצרים; וחברה בגודל בו התרומה שלנו אליה עשויה לחולל שינוי משמעותי".

על פי החברה, שלשול הנגרם למטיילים הוא המחלה השכיחה ביותר בנסיעות, ומשפיעה על כ-10% עד 40% מהמטיילים בכל שנה. החברה מציינת עוד כי כ-70 מיליון אמריקנים מטיילים מחוץ לארה"ב, כאשר כ-46 מיליון מהם מטיילים למדינות מתפתחות שבהן השכיחות למחלה עולה בכ-60.4%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות